REKLAMA

Sołectwo przyjazne rodzinie – nowa akcja pod Płockiem

REKLAMA

Leszek Majczyna, który już nieraz zadziwiał swoimi pomysłami, zaprosił nas do współrealizacji kolejnego. Tym razem akcja ma pomóc rodzinom dotkniętym ubóstwem.

Ulaszewo Ludwikowo to niewielkie sołectwo, w którym od 2011 roku sołtysem jest Leszek Majczyna. Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że wprowadza on sporo innowacji – z przedstawicielami Ulaszewa Ludwikowa można kontaktować się telefonicznie, mailowo, przez twittera, skype i inne profile społecznościowe, można też zapisać się do powiadamiania mailowego czy sms-owego.

Teraz sołtys zainicjował kolejną akcję, która ma pomóc mieszkańcom. – Rozpoczyna się lato i czas wakacji. Nasze Sołectwo organizuje w związku z tym akcję pod hasłem „Sołectwo Przyjazne Rodzinie” – mówi Leszek Majczyna. – Chcemy uprzyjemnić i zorganizować ten czas dzieciom i młodzieży z rodzin wielodzietnych, dotkniętych ubóstwem. To niewielka grupa osób, która z różnych powodów, jak bezrobocie, choroba czy zwykła nieporadność życiowa znalazła się w trudnej bądź beznadziejnej sytuacji – wyjaśnia sołtys.Na czym polega pomysł? Pan Leszek chce rozesłać pisma do restauracji, kin, teatrów, pływalni czy innych instytucji w sprawie wsparcia rodzin wielodzietnych i biednych, np. w postaci ufundowania obiadu czy biletu do kina, zoo czy teatru. – Mamy nadzieję, że przy odrobinie dobrej woli możemy wspólnie pokazać im inny świat. Świat, w którym poczują się kimś wyjątkowym, kimś, kto może zobaczyć, dotknąć lub poczuć coś innego niż bieda. Chcemy Państwa zaprosić do wsparcia naszego planu. Mamy nadzieję, że te właśnie chwile obudzą w młodych ludziach pragnienie zaistnienia, wyrwania się ze stanu w jakim tkwią. Pokażmy im inną stronę życia. Zasiejmy w ich głowach i sercach silną motywację, by mieli cel – lepsze życie, które wspólnie im pokażemy – apeluje sołtys Ulaszewa Ludwikowa.

Jako patron medialny tego projektu dołączamy się do tej prośby. Warto doceniać inicjatywy, które w dłuższej perspektywie przyniosą wymierne korzyści wielu osobom. Aby skontaktować się w sprawie tej akcji z panem Leszkiem, można wysłać e-mail na adres: soltysul@gmail.com lub zadzwonić: 503-063-643.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU