Sołectwo przyjazne rodzinie – nowa akcja pod Płockiem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Leszek Majczyna, który już nieraz zadziwiał swoimi pomysłami, zaprosił nas do współrealizacji kolejnego. Tym razem akcja ma pomóc rodzinom dotkniętym ubóstwem.

Ulaszewo Ludwikowo to niewielkie sołectwo, w którym od 2011 roku sołtysem jest Leszek Majczyna. Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że wprowadza on sporo innowacji – z przedstawicielami Ulaszewa Ludwikowa można kontaktować się telefonicznie, mailowo, przez twittera, skype i inne profile społecznościowe, można też zapisać się do powiadamiania mailowego czy sms-owego.

Teraz sołtys zainicjował kolejną akcję, która ma pomóc mieszkańcom. – Rozpoczyna się lato i czas wakacji. Nasze Sołectwo organizuje w związku z tym akcję pod hasłem „Sołectwo Przyjazne Rodzinie” – mówi Leszek Majczyna. – Chcemy uprzyjemnić i zorganizować ten czas dzieciom i młodzieży z rodzin wielodzietnych, dotkniętych ubóstwem. To niewielka grupa osób, która z różnych powodów, jak bezrobocie, choroba czy zwykła nieporadność życiowa znalazła się w trudnej bądź beznadziejnej sytuacji – wyjaśnia sołtys.

Na czym polega pomysł? Pan Leszek chce rozesłać pisma do restauracji, kin, teatrów, pływalni czy innych instytucji w sprawie wsparcia rodzin wielodzietnych i biednych, np. w postaci ufundowania obiadu czy biletu do kina, zoo czy teatru. – Mamy nadzieję, że przy odrobinie dobrej woli możemy wspólnie pokazać im inny świat. Świat, w którym poczują się kimś wyjątkowym, kimś, kto może zobaczyć, dotknąć lub poczuć coś innego niż bieda. Chcemy Państwa zaprosić do wsparcia naszego planu. Mamy nadzieję, że te właśnie chwile obudzą w młodych ludziach pragnienie zaistnienia, wyrwania się ze stanu w jakim tkwią. Pokażmy im inną stronę życia. Zasiejmy w ich głowach i sercach silną motywację, by mieli cel – lepsze życie, które wspólnie im pokażemy – apeluje sołtys Ulaszewa Ludwikowa.

Jako patron medialny tego projektu dołączamy się do tej prośby. Warto doceniać inicjatywy, które w dłuższej perspektywie przyniosą wymierne korzyści wielu osobom. Aby skontaktować się w sprawie tej akcji z panem Leszkiem, można wysłać e-mail na adres: soltysul@gmail.com lub zadzwonić: 503-063-643.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji