REKLAMA

Śmiertelny finał wypadku pod Płockiem. „Ciężarówka przeciągnęła hyundaia kilkanaście metrów”… [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Niestety, nie żyje kierowca hyundaia – jeden z uczestników dzisiejszego wypadku w gminie Stara Biała. Nieoficjalnie dotarły do nas informacje o śmierci drugiego z uczestników zdarzenia. Gmina zapowiada zmiany w układzie komunikacyjnym niebezpiecznego skrzyżowania.

Przypomnijmy, do tego tragicznego wypadku doszło 20 listopada około godziny 12.40 na niebezpiecznym skrzyżowaniu dróg powiatowych w Białej – ul. Augustyna Kordeckiego i Henryka Sienkiewicza. Ciężarówka nie ustąpiła pierwszeństwa hyundaiowi i niemal zmiażdżyła osobówkę, kolejne auto, marki Nissan, wpadło do rowu.

– Prawdopodobnie ciężarówka jechała od strony Dragania, a jej kierowca nie zareagował na znak „stop” i wjechał na skrzyżowanie – informuje Urząd Gminy Stara Biała. – Uderzył w osobowego hyundaia. Przeciągnął osobówkę kilkanaście metrów za skrzyżowanie. Siła uderzenia musiała być duża, bo silnik z osobowego auta wylądował kilkanaście metrów dalej w polu. Ucierpiało też inne auto, które wylądowało w rowie w pobliżu skrzyżowania. W niemal całkowicie zmiażdżonym hyundaiu jechał tylko kierowca. Strażacy musieli rozcinać auto, aby wydobyć poszkodowanego z pojazdu. Na miejscu wypadku był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dwie karetki, policja, pięć zastępów straży pożarnej, w tym strażacy z OSP Stara Biała – relacjonuje urząd gminy.

Ciężko ranni po zderzeniu ciężarówki i dwóch osobówek w pobliżu Płocka [ZDJĘCIA]

Niestety, około godziny 15.40 otrzymaliśmy informację o śmierci kierowcy hyundaia.– Właśnie otrzymaliśmy informację, że 33-letni kierujący hyundaiem zmarł w szpitalu. Niech ten tragiczny finał ludzkiej bezmyślności na drodze będzie refleksją dla innych kierowców. Pośpiech, brawura i brak ostrożności na drodze może mieć tragiczny skutek. Człowiek ten miał całe życie przed sobą… Apelujemy o zdrowy rozsądek! – przekazała mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Kilkanaście minut później, na razie nieoficjalnie, dotarła do nas informacja o śmierci drugiej osoby poszkodowanej w tym zdarzeniu.

– Niestety, zmarła 72-letnia pasażerka nissana – potwierdziła o godz. 16.45 mł. asp. Marta Lewandowska.

Jak przypomina Urząd Gminy Stara Biała, w połowie września na tym samym skrzyżowaniu doszło do groźnej kolizji, w której na szczęście nikt nie ucierpiał, ale poważnie uszkodzone zostały dwa auta.

– Po tym zdarzeniu wójt Sławomir Wawrzyński zwrócił się do starosty płockiego, Mariusza Bieńka o pilne rozwiązanie kwestii niebezpiecznego skrzyżowania w Białej. Z informacji ze Starostwa Powiatowego w Płocku wynika, że wkrótce powinny zacząć się prace związane z projektem nowego układ komunikacyjnego na tym skrzyżowaniu – przekazał urząd gminy.

Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała
Fot. Urząd Gminy Stara Biała

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 26

 1. Maxus says:

  Tych dwoje ludzi nie zabiło skrzyżowanie tylko morderca z ciężarówki. Kierowcy tirów to największa plaga polskich dróg.

 2. Edek says:

  Kretyn z ciężarówki zostanie skazany przez jakiegoś NIEZAWISŁEGO na 2 lata z zawiasami, a dwoje niewinnych ludzi w przyszłym roku będzie obchodziło święto 1 listopada.

 3. Miłego dnia says:

  Najprostszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie całodobowej sygnalizacji swietlnej, ale z 1 strony trzeba by ruszać pod górę, a to przekracza umiejętności wielu kierowców. Zresztą Ci co umieją jeździć tylko po płaskim mogą jechać przez Srebrną.
  Dużo podróżuje i widzę, że prawie każdy kierowca ciężarówki prowadząc MUSI gadać przez tel trzymając go przy uchu.
  Policja zamiast pałować kobiety mogła by kontrolować jazdę w niebezpiecznych miejscach.

  • Wawa says:

   Glupoty piszesz prostaczko! Policja dziala zgodnie z prawem. Te idiotki lesby zaklocaja porzadek w miescie,

 4. Poruszony says:

  Brak słów dla cierpienia rodziny. Ale trzeba stwierdzić, że to feralne skrzyżowanie to skrzyżowanie dróg powiatowych, a nie gminnych. Za drogi powiatowe odpowiada powiat, a nie gmina.

 5. xyz says:

  Brak słów dla cierpienia bliskich tych osób. Ale może ktoś zastanowiłby się, że to feralne skrzyżowanie to skrzyżowanie dróg powiatowych a nie gminnych? A za drogi powiatowe odpowiada starosta powiatu, a nie wójt.

 6. Misja says:

  Ku.wa, na rondzie dzwon jest to samo, kolesie z ciężarówek zasuwają regularnie pełną paką na czerwonym. I gdzie jest ta bejca policyjna???? Czy debili z dużych mobili nie można ostudzić???!!!!

 7. Petrus says:

  Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

 8. przykrość says:

  jak zawodowy kierowca nie widzi trzech znaków – ograniczenie do 40 na godzinę + ustąp za 150m + stop i napisu na drodze z ciągłą linią stop + mrugającego światła pomarańczowego to po zabiciu dwóch osób powinien dostać dożywocie lub krzesło, dlaczego jak Polak wyjeżdża za granicę, to od razu jeździ normalnie a nie jak w dzikim kraju, czy to nie można mieć jakiejkolwiek wyobraźni, że taką masą może zrobić komuś wielką krzywdę? czy w Polsce na prawdę musi być milion wysepek, żeby wielmożny tirowiec zatrzymał się na stopie? Czy muszą ginąć ludzie, bo każdy jeździ na ile szerokość drogi pozwala? A jak nie pozwala to zetnie zakręt i może jakoś to będzie? Dlaczego to się stało, zrobił okrwioną miazgę z tego hyundaja a nissan wylądował na dachu, dwoje zmarłych osób bezsensownie, jadąc prawidłowo, dlaczego?

 9. Wójt says:

  Tam cały czas były wypadki ale wójta nic to nie interesowało gminna wydawała duże pieniądze na pseudo gwiazdy zamiast zająć się tym skrzyżowanie. Teraz pewnie się zajmę ale po fakcie jak dwie osoby pochowane będą

 10. On says:

  Wójt to dbał o drogi osiedlowe bo tam byli wyborcy a te skrzyżowanie jest to jest

  • pewnie dlatego says:

   bo drogi krajowe podlegają pod samorząd

  • Zyx says:

   Te skrzyżowanie to skrzyżowanie dróg Powiatowych. Urząd gminy ma swoje wydatki. Może ewentualnie wspomóc powiat i dołożyć do inwestycji ale nie odpowiada za drogę ani tym bardziej brawurę kierowców.

  • FOX says:

   Czyja to wina poza kierowcą, że zignorował znak STOP., Wójta? Nie popadajmy w paranoję. Jeżeli w grę nie wchodzą czynniki łagodzące (awaria, zasłabnięcie) to kierowca tira powinien mieć dożywotnio zabrane prawo jazdy (obok innych przewidzianych kar).

 11. dandys says:

  Tylko wina kierowcy znaki sygnalizator swietlny kierowcy tirów to królowie dróg . Pogoda super jedyne wytłumaczemie to zmęczenie kierowcy . Zabrać prawo jazdy dożywotnie kara adekwatna do czynu /

  • nieważna czyja wida says:

   ważne, czy pójdzie siedzieć, czy naćpany, czy pijany, wyrazy współczucia rodzinie…

 12. Anonim says:

  Tam są często wypadki- kolizje niestety śmiertelne, ale gmina nic z tym nie potrafi zrobić, od tylu lat. Panie Wójcie – WSTYD, i PORAŻKA dla władz Gminy. Brak słów na taką tragedię i taką władzę.

  • Kierowca says:

   Co ty wypisujesz co ma do tego wójt znaki są ?są to co ma stać na tym skrzyżowaniu i co ? wybiegać na ulice i takich idiotów zatrzymywać wlasnym ciałem ?

 13. On says:

  To nie pierwszy raz juz, a moze rondo wybudować

 14. Smutny says:

  Kiedy w końcu zrobią z tym skrzyżowaniem porządek? Zginął tam mój kolega bardzo dobry człowiek ,mąż ,ojciec dwojga małych dzieci. Tragedia nie do opisania. Panie wójcie ile jeszcze musi się tam wydarzyć??? . Krzysztof spoczywaj w spokoju.

 15. Axyz says:

  Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie. Taka ogromną nieuwaga i jakie nieszczęście.

 16. M says:

  Boże jedyny taka tragedia wyrazy współczucia dla rodzin ofiar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU