REKLAMA

Serialowe gwiazdy odwiedziły Płock i okolice!

REKLAMA

A wszystko za sprawą Iwony Opary, artystki, która „zaprasza” znane postaci do Północnego Mazowsza za sprawą swoich obrazów. Jej wystawa „Fikcyjni Turyści” przedstawia bohaterów znanych seriali na tle okolicznych zabytków.

PowiązaneTematy

Iwona Opara jest absolwentką I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych w Płocku. Aktualna wystawa jest już drugą związaną z tematyką filmową. – Jestem miłośniczką kina, obecna, druga indywidualna wystawa, jest swojego rodzaju kontynuacją. Pierwsza odbyła się w NoveKino Przedwiośnie i przedstawiała postaci filmowe. Prace były wykonane techniką akryli achromatycznych, nanoszonych za pomocą patyczków do uszu – tłumaczy Iwona.

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

Malowanie obrazów za pomocą patyczków do uszów może wydawać się nieco abstrakcyjne, a na pewno żmudne. – Wykonanie jednego obrazka w tej technice zajmuje kilka godzin. Wystawa obejmowała dwadzieścia dwie prace – informuje artystka.

Wystawa „Fikcyjni Turyści” przenosi bohaterów popularnych seriali w rejony Płocka. I tak np. Ragnara Lothbroka, znanego z serialu „Wikingowie”, możemy podziwiać na tle skarpy, a dr House siedzi zamyślony przed dworkiem w Staroźrebach. – Przy tworzeniu niektórych obrazów posiłkowałam się fotografiami Tomasza Cichego. Wypożycza mi zdjęcie, a ja robię z tego kompozycje – mówi autorka wystawy. – Nie wykorzystuję postaci ze wszystkich znanych seriali. Bohaterowie moich dzieł pochodzą z produkcji, które coś dla mnie znaczą – dodaje.Jak wygląda proces tworzenia takiego obrazu? – Dla niemalujących na co dzień, może to zabrzmieć skomplikowanie. Pierwsza faza to projekt, czyli trochę techniki komputerowej – przygotowuję kompozycję. Następnie robię tło, zamalowuję cały obraz w szarości i brązach. Mam dość nietypową metodę, bo zaczynam od szarości i dopiero potem wydobywam kolor, aż do żółtego – tłumaczy Iwona Opara.

Artystka zastrzega, że tematem jej następnej wystawy nie będą jednak postaci filmowe. Czy jest zatem szansa, aby bohaterowie znani ze szklanego ekranu powrócili do Płocka? – Oczywiście, nie wykluczam tego. Być może tematem następnej wystawy będzie „Gra o Tron”, bardzo lubię ten serial – dodała na zakończenie.

Wystawę „Fikcyjni Turyści” można było oglądać w lipcu w płockim Ratuszu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Rusty says:

    Świetne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU