REKLAMA

Piknik lotniczy powraca do Płocka?

REKLAMA

Wygląda na to, że w przyszłym roku możemy spodziewać się powrotu Pikniku Lotniczego do naszego miasta. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na organizację i przeprowadzenie tej imprezy.

PowiązaneTematy

Według dokumentów przetargowych, impreza miałaby się odbyć w dwa dni wakacji – 27 i 28 sierpnia. Impreza będzie składała się z dwóch części. Pierwsza to pokazy lotnicze nad Wisłą, od Mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego do kąpieliska miejskiego „Sobótka”. Publiczność będzie mogła obserwować pokazy na północnym brzegu Wisły z plaży, bulwarów, Wzgórza Tumskiego, a także placu G. Narutowicza i Starego Rynku.

Wystawiony ma być też sprzęt lotniczy – na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej oraz na wyznaczonym terenie nad Wisłą. Zobaczymy tam m.in. samoloty, które będą brały udział w pokazie lotniczym. Być może, za opłatą, będzie można z takiego przelotu skorzystać. Ale już sam udział w imprezie będzie bezpłatny.

W programie wykonawca musi zagwarantować na przykład pokazy śmigłowców w locie, prezentacje w locie maszyn polskich oraz zagranicznych (np. motolotnie, motoparalotnie, wiatrakowce, samoloty ultralekkie, szybowce, motoszybowce) czy pokazy skoków spadochronowych.Potencjalny wykonawca VII Pikniku Lotniczego byłby odpowiedzialny za:

 • opracowanie szczegółowego programu imprezy, z uwzględnieniem programu pokazów lotniczych, który musi przekazać do 27 kwietnia 2016 r.;
 • uruchomienie wraz z prowadzeniem profilu na portalu Facebook i strony internetowej poświęconej imprezie – najpóźniej od 27 maja 2016 r.
 • opracowanie i złożenie raportu częściowego z realizacji zamówienia do 31 maja 2016 roku;
 • opracowanie projektu plakatów promocyjnych, billboardów i innych materiałów poligraficznych oraz przekazanie ich do akceptacji ratusza – do 1 lipca 2016 r.
 • rozpoczęcie kampanii billboardowej i plakatowej – od 1 sierpnia 2016 r.
 • rozpoczęcie promocji internetowej – od 1 sierpnia 2016 r.
 • zorganizowanie konferencji prasowej – najwcześniej 1 tydzień przed imprezą.
 • przeprowadzenie imprezy – 27-28 sierpnia 2016 r.
 • opracowanie raportu końcowego z realizacji zamówienia – do 14 października 2016 r.

Chętni do przeprowadzenia tej imprezy mają czas do 9 października – wtedy ma nastąpić otwarcie ofert. Miejmy nadzieję, że tym razem przetarg nie zostanie unieważniony…

Jako ciekawostkę dodajmy, że związana z Piknikiem Lotniczym domena – lotniczyplock.pl – jest zajęta przez… Nie zgadniecie ;)

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. India says:

  Termin dobrany genialnie, w tym czasie są organizowane pokazy ogólnopolskie pokazy z okazji święta lotnictwa.
  Mieliśmy dobrze dobrany termin, to wejdziemy w zajęty..
  A co z kasą, znowu 500tys brutto??
  Po rozstrzygnięciu przetargu z powodu terminu, szansa na pozyskanie sponsorów 0, udziału wojska też.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU