REKLAMA

Są kolejne środki na odbudowę bazy sprzętowej płockiego WOPR

REKLAMA

Druga jednostka miejska wesprze WOPR w Płocku po katastrofie wywołanej trąbą powietrzną. Spółka MOSiR przekaże 30 tys. zł, niewiele już zatem potrzeba, by zebrać wszystkie potrzebne fundusze na remonty łodzi.

12 lipca, podczas konferencji w Orlen Arenie, spółka MOSiR oficjalnie przekazała WOPR symboliczny czek na sumę 30 tysięcy złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na pokrycie kosztów remontów łodzi zniszczonych przez trąbę powietrzną, która przeszła przez Płock. Do tej pory środki na ten cel przekazały już Wodociągi Płockie, a także płocczanie podczas trwającej zbiórki internetowej.

Prezes MOSiR, Marcin Jeżewski podkreślił, że spółka już bardzo długo współpracuje z WOPR-em, a jej pracownicy w znacznej części sami są ratownikami. Wspomniane czynniki sprawiły, że spółka podjęła decyzję o przekazaniu pieniędzy na remont łodzi, dokładając swoją cegiełkę do odbudowy floty płockich ratowników.

PowiązaneTematy

Razem z pieniędzmi od MOSiR-u, zebrano już ponad 90 tysięcy zł, z czego spora część to dar serca od zwykłych płocczan. Jest to ogromna suma, jak na tak krótki czas od wydarzenia. WOPR jednak, żeby w pełni sfinansować remonty, potrzebuje jeszcze około 20 tysięcy zł.

– Nie ukrywam, że pomoc od tego 25 czerwca pamiętnego dnia jest dla nas bardzo ważna, również w kontekście mniejszych podmiotów. Jeśli już będziemy mieli wszystkie jednostki na miejscu, także będziemy chcieli podziękować tym osobom. Cały czas trwa zrzutka internetowa – mówił Cezary Obczyński. – To jest dla nas bardzo ważne, że jednak nasza organizacja jest tutaj w Płocku potrzebna i w tak trudnych momentach możemy liczyć zarówno na pomoc mieszkańców Płocka, jak i firm tutaj działających – dodał prezes WOPR w Płocku.Na konferencji pojawił się także wiceprezydent Roman Siemiątkowski, który zastępował nieobecnego prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Wiceprezydent przyznał, że wkład darczyńców ze zbiórki internetowej jest wyjątkowy i pokazuje, że WOPR jest bardzo ważny dla mieszkańców miasta.

Roman Siemiątkowski podczas konferencji podkreślił, że naprawa łodzi WOPR jest sprawą priorytetową, bo bez nich ratownicy nie mogą normalnie wykonywać swojej misji ratowania ludzkiego życia. WOPR w piątek ma odebrać z naprawy pierwszą jednostkę, drugą w środę za tydzień. Odbierając drugą jednostkę, ratownicy dostarczą trzecią do naprawy.