REKLAMA

Są już wstępne wizualizacje dworca PKP [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Dzisiaj poznaliśmy trzy koncepcje architektoniczne nowego zagospodarowania dworca PKP. Wkrótce okaże się, która z nich będzie realizowana.

 Budynek straszącego wyglądem dworca PKP miasto przejęło w ubiegłym roku. Dworzec przekazano do spółki Rynex, żeby kosztami modernizacji nie obciążać bezpośrednio budżetu Płocka. – Przed nami bardzo poważne inwestycje w mieście. Podpisaliśmy umowę na budowę wiaduktu w al. Piłsudskiego, przygotowujemy budowę łącznika między rondem Wojska Polskiego, a ul. Otolińską. Dlatego kolejną inwestycją zajmie się już gminna spółka – podkreślał Andrzej Nowakowski w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej.

Konkurs na projekt dworca Rynex ogłosił latem, wpłynęły cztery prace. Wśród nich wyłoniono trzy najlepsze:

1. Pracownia „Archidea” Królikowski Wichliński – Architekci Sp. Partnerska 90-734 Łódź, ul. Więckowskiego 43/45.

archidea

2. „Abrys” s.c. Biuro Architektoniczne Marciniak Prokop, 09-402 Płock, ul. 1 Maja 7a.

abrys3. „Perspectiv” s.c. Autorska Pracownia Architektoniczna 42-221 Częstochowa, ul. Gminna 115.

perspectiv

Rynex w ciągu najbliższych dni poprowadzi negocjacje z autorami tych trzech prac na temat wykonania właściwego projektu przebudowy dworca. Nie wiadomo więc jeszcze czy to właśnie zwycięzca konkursu podpisze umowę na realizację projektu.

Według planów, prace budowlane mogłyby ruszyć już wiosną, wówczas w pobliżu istniejącego dworca PKP powstałby tymczasowy dworzec kontenerowy. Rynex ma zamiar przeznaczyć znaczną część budynku na działalność komercyjną, a z zysków utrzymywać budynek.

Również płocczanie mogą wypowiedzieć się na temat wyboru koncepcji zagospodarowania dworca (zgłoszone prace są wystawione w holu ratusza, na pierwszym piętrze przy wejściu na aulę). Rynex czeka na opinie najpóźniej do końca sierpnia, kiedy to ma zostać podjęta decyzja o wyborze ostatecznego projektu.

fot.: Urząd Miasta Płocka

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU