REKLAMA

Są fundusze na remonty zabytków. Samorząd Mazowsza uruchomił program

REKLAMA

Ruszył nabór do programu „Mazowsze dla zabytków”. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego daje szansę na uratowanie wiekowych budynków przed ruiną.

Między innymi na renowacje i modernizacje zabytkowych budynków można już pozyskać wsparcie samorządu województwa mazowieckiego. Ruszył nabór w ramach programu „Mazowsze dla zabytków”. Do rozdysponowania jest aż 13 mln zł. Wnioski można składać do 10 lutego 2023 r.

PowiązaneTematy

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, program od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To pokazuje, jak ważne jest dla Mazowszan zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego.

– W ramach programu, udzielamy wsparcia na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel aż 13 mln zł. Na terenie Mazowsza znajduje się wiele pięknych zabytków, które bardzo często wymagają przeprowadzenia wielu kosztownych prac. Dzięki wsparciu samorządu województwa, będą one mogły jeszcze przez długie lata cieszyć zarówno lokalną społeczność, jak i turystów – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.„Mazowsze dla zabytków” to jeden z 25 programów realizowanych w tym roku przez samorząd województwa. Dzięki niemu, co roku setki mniejszych i większych zabytków na Mazowszu przechodzi prace konserwatorskie i remontowe. Tylko w ubiegłym roku wsparcie otrzymało prawie 150 stowarzyszeń, fundacji i parafii na kwotę około 11 mln zł.

Wniosek o udzielenie wsparcia w ramach programu „Mazowsze dla zabytków” może złożyć każdy podmiot, będący właścicielem bądź posiadaczem zabytku. Warunkiem jest to, że obiekt musi figurować w rejestrze zabytków i znajdować się na terenie województwa mazowieckiego.

Aby wziąć udział w naborze, należy złożyć wniosek za pośrednictwem serwisu Witkac. Wnioski można składać do 10 lutego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Prawda says:

    Może w końcu wezmą się za renowacje katowni niemieckiej i radzieckiej a później SBeckiej na 1 Maja i zrobią tam muzeum ofiar reżimów totalitarnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU