REKLAMA

Rykowisko znów zaryczy w Łącku

REKLAMA

Pamiętacie niesamowicie trudny bieg, który zorganizowano w ubiegłym roku w Łącku? Ultramaratończycy znów pobiegną trudnymi, leśnymi ścieżkami i ponownie zakończą trasę wielkim piknikiem.

Tym razem Rykowisko zaplanowano na 4 czerwca br. – To właściwie dwa pełnoprawne biegi ultramaratońskie (100 km i 50 km) na terenie Pojezierza Gostynińskiego, ze startem w Łącku k. Płocka – ok. 120 km od Warszawy, Łodzi czy Torunia – wyjaśnia Maciej Siwek, jeden ze współorganizatorów wydarzenia. – To prawdziwa gratka dla ultra-biegaczy z centralnej i północnej Polski, którzy w poszukiwaniu emocji muszą zwykle podróżować kilkaset kilometrów, by uczestniczyć w biegach górskich – dodaje.

PowiązaneTematy

Jak tłumaczą organizatorzy, poprowadzone szlakami turystycznymi trasy obydwu biegów są łatwe pod względem technicznym i w całości biegną przez przepiękne mazowieckie lasy, w okolicy malowniczych jezior i bagien.

[button link=”http://petronews.pl/rykowisko-to-nie-byl-prosty-bieg-film-zdjecia/” target=”new” color=”#104c18″]Rykowisko – to nie był prosty bieg[/button]



Impreza organizowana jest przez płocką Fundację „Rykowisko”. Dla odważnych, którzy wystartują w utlramaratonie, znajdzie się mapa trasy, numer startowy, koszulka techniczna i inne niespodzianki. Oczywiście na trasach obydwu biegów rozmieszczone będą punkty żywieniowe z opieką medyczną, a na mecie na każdego czekać będzie posiłek, piwo i pamiątkowy medal. Koszt wpisowego to 100 zł (100 km) lub 60 zł (50 km).

W trakcie biegu, na terenie boiska w Łącku odbędzie się sportowy piknik rodzinny, planowany jako wielka integracja całego lokalnego środowiska biegowego i sportowego. – Oprócz możliwości śledzenia na żywo przebiegu rywalizacji „Rykowiska”, przewidujemy liczne atrakcje (nie tylko sportowe) dla starszych i młodszych – zdradza Maciej Siwek. Będą na pewno zawody biegowe dla dzieci i młodzieży z nagrodami (uwaga – zapisy od 11:00 do 11:30), pokazy straży pożarnej, sztuk walki, woltyżerki czy modeli latających. Wstęp jest oczywiście wolny.

Formularz rejestracyjny, regulamin i wszelkie pozostałe informacje na temat „Rykowiska” można znaleźć na stronie internetowej www.rykowisko.org.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.