REKLAMA

Rykowisko wygrała kobieta!

REKLAMA

Rykowisko, czyli ultramaraton dla wytrwałych, już drugi raz organizowany był na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Ci, którzy startowali na 100 km, musieli rozpocząć bieg o godzinie… 5 rano! Tym większe brawa należą się Patrycji Berezowskiej, która wygrała tegoroczny ultramaraton.

Tym razem to kobieta zgarnęła miano największego twardziela Rykowiska. Patrycja Berezowska ukończyła ultramaraton z rewelacyjnym wynikiem 9 h 34 min 24 s. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Malinowski z czasem 10 h 9 min 15 s. Zawodnicy biegli 100 km, startując z Łącka, przez Soczewkę, nowy Duninów, Telążną Starą, Skrzynki, Miałkówek, Gorzewo i kończąc na hipodromie w Łącku.

– Miałam jeden moment kryzysowy – przyznała Patrycja, gdy szczęśliwa wbiegła na metę jako pierwsza. – Wygraną chcę przeznaczyć na warszawskie hospicjum dla dzieci, więc kiedy zobaczyłam, że jest na to szansa, naprawdę się wzruszyłam – powiedziała. Co było najtrudniejsze? – Nie ukrywam, że oznaczenie trasy nieco utrudniło mi bieg. Na początku było też gorąco, ale później deszcz, jak widać, pomógł, więc jak na ultramaraton nie było najgorzej – podsumowała zwyciężczyni Rykowiska.


Razem z Patrycją na metę wbiegła Żaneta Cybulska, która biegła na 50 km. – Gdybyśmy to sobie ustaliły, pewnie nigdy by się nie udało – śmiała się Żaneta. Oprócz Patrycji, tuż przed linią mety towarzyszyła jej… babcia. – Babcia zawsze bardzo mnie wspiera – przyznała zawodniczka. Żaneta ukończyła bieg z czasem 5 h 34 m 24 s.Zwycięzcą na 50 km został płocki zawodnik Sebastian Dymek, który osiągnął czas 4 h 26 m 50 s. Tuż za nim wbiegł Krystian Kędziorski, osiągając wynik 4 h 34 m 30 s. Druga z kobiet, Beata Tymińska, 50 km ukończyła z czasem 5 h 56 m 58 s. Zawodnicy 50-kilometrowej trasy bieg rozpoczęli o godz. 9, a trasę mieli wyznaczoną przez Soczewkę, Nowy Duninów, Miałkówek, Gorzewo i Łąck.

Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli ten trudny bieg! PetroNews był patronem medialnym Rykowiska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Yarik Yeshe says:

    Ale to Żaneta z Babcią na tytułowym banerq :) .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU