Rykowisko nie tylko dla biegaczy. Wielki piknik rodzinny zaprasza!

REKLAMA

O Rykowisku pisaliśmy już w kontekście prawdziwej gratki dla miłośników ultramaratonów i biegów terenowych. Trasa biegu liczy aż… 86 kilometrów na terenie Pojezierza Gostynińskiego. Z pewnością nie jest to wyzwanie dla wszystkich. Ale na Rykowisku wszyscy znajdą coś dla siebie.

Podczas, gdy ultramaratończycy będą pokonywać kolejne kilometry debiutanckiej edycji biegu Rykowisko, na łąckim boisku odbędzie się wielki piknik rodzinno-sportowy. – Szykujemy dużo niespodzianek i atrakcji. Będą pokazy karate, wspólne ćwiczenia jogi, pokaz woltyżerki, strzelnica laserowa, animacje dla najmłodszych, nauka pierwszej pomocy, warsztaty filcowego rękodzieła, a to i tak jeszcze nie wszystko – wylicza Maciej Siwek, jeden z organizatorów.

PowiązaneTematy

Intencją inicjatorów Rykowiska jest spopularyzowanie aktywności fizycznej w dowolnej formie, poprzez proponowanie możliwości spróbowania swych sił w różnych dyscyplinach. – Chcemy zarażać całe rodziny pasją do spędzania czasu razem na świeżym powietrzu, dlatego wstęp na piknik jest wolny – dodają organizatorzy.

Wszelkie aktualności i informacje na temat Rykowiska znajdują się na blogu ultrarykowisko.blogspot.com. Trwają zapisy do udziału w ultramaratonie, a piknik będzie przedsięwzięciem otwartym, dostępnym dla całych rodzin 30 maja w godz. 14-20 w Łącku.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.