Rybak i złota rybka będą bawić dzieci w Płocku

REKLAMA

W najbliższą niedzielę w Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 odbędą się dwa spektakle „Rybak i złota rybka”. Wszyscy chętni jeszcze w czwartek będą mieli okazję zdobyć wejściówki.

27 maja na deskach Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 w Płocku zostanie dwa razy wystawiony spektakl „Rybak i złota rybka”. Przedstawienie jest skierowane do dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Organizatorem wydarzenia jest PKN Orlen. Jest to część projektu „ORLEN dla Płocka – dzieciństwo z uśmiechem”, który realizuje koncern.

Pełna humoru adaptacja sceniczna legendy „O rybaku i złotej rybce” oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, została napisana i przedstawiona przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską. Zdaniem aktorów sztuka ta urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych. Scenografię do widowiska zaprojektował Ireneusz Salwa. Muzykę skomponowali Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Spektakl zostanie przedstawiony w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Olsztyńskiego Teatru Lalek.

PowiązaneTematy

Darmowe wejściówki można dostać w czwartek 24 maja od godziny 17 w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. B. Krzywoustego 3. Na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem, a jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. Regulamin dystrybucji biletów jest dostępny w Spółdzielczym Domu Kultury PSM oraz na stronie internetowej.

Sztuka zostanie zaprezentowana dwukrotnie, najpierw o godzinie 11, a następnie o 14. Uwaga: w spektaklu używany jest stroboskop.

„ORLEN dla Płocka – dzieciństwo z uśmiechem” to projekt skierowany do dzieci z Płocka. W tym roku najmłodsi będą mogli zobaczyć w sumie 11 przedstawień. Dotychczas mieli okazję obejrzeć spektakle aktorów sceny łódzkiej pt. „Bałwankowa kraina”, artystów sceny włocławskiej z „Reniferem wielkanocnym” w roli głównej, natomiast w kwietniu wraz z aktorami sceny gliwickiej zaprezentowano trzeci spektakl pt. „Pieskie życie”.