REKLAMA

Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

REKLAMA

Do połowy listopada można głosować na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wybrano również ciekawe projekty z regionu płockiego.

Dziewięć projektów z regionu płockiego zakwalifikowało się do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Park aktywności i rekreacji, zakup ambulansu sanitarnego czy aktywne przejścia dla pieszych – to tylko niektóre z nich. Każdy może wybrać najciekawszy projekt. Głosowanie trwa do 16 listopada.

Do pierwszego w historii regionu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 mln zł. Z subregionu płockiego wpłynęło 18 propozycji. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 9 z subregionu płockiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej.

Marszałek Adam Struzik zaznaczył, że budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa.

– Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Sprawmy, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało – mówił marszałek Adam Struzik.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem.

W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej BOM. Po dokonaniu wyboru, głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.Co daje udział w głosowaniu?

Oddając swój głos, można kształtować swoje najbliższe otoczenie, określać potrzeby i wskazywać, co jest szczególnie ważne. Współdecyduje się również, na co zostaną przeznaczone środki w regionie, przyczyniając się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego województwa.

Informacje na temat zgłoszonych projektów można znaleźć na stronie internetowej Budżetu obywatelskiego Mazowsza.

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego, pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pokazała, jak zróżnicowane są potrzeby mieszkańców województwa i jak wiele ciekawych projektów przeszło do etapu głosowania.

– Każdy głos jest ważny! Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania autorów projektów w promocję swoich pomysłów. Są zdeterminowani i kreatywni. Trzymamy kciuki za każdy projekt. Głos oddajemy mieszkańcom województwa mazowieckiego. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł – mówiła Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie płockim w puli podregionalnej:

  • 100-etka Lema! Regionalny Festyn naukowo-literacki,
  • Konserwacja Sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu z 1929 roku,
  • Budowa aktywnych przejść dla pieszych w m. Staroźreby gminie Staroźreby w pasie drogi wojewódzkiej nr 567,
  • Zalesiański park aktywności i rekreacji,
  • Zakup ambulansu sanitarnego dla Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie,
  • Bezpiecznie po Mazowszu – Region Płocki,
  • Zrozumieć świat przez doświadczenia,
  • Wybudowanie miejsc parkingowych dla pacjentów wraz z utwardzeniem drogi wjazdowej z ciągiem pieszym na nieruchomości w Płocku przy ul. Strzeleckiej 3,
  • Modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płock.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej BOM:

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU