REKLAMA

Trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od minionego czwartku nie ustają protesty osób, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W poniedziałek w Płocku blokowano Rondo Wojska Polskiego, we wtorek protest odbywa się przed Teatrem Dramatycznym.

W czwartek, 22 października, Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność z Konstytucją RP przepisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, które umożliwiały przeprowadzanie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (tzw. aborcja embriopatologiczna/ eugeniczna).

Trybunał stwierdził, że sam fakt upośledzenia lub nieuleczalnej choroby dziecka w fazie prenatalnej, łączący się ze względami natury eugenicznej, jak i z ewentualnym dyskomfortem życia chorego dziecka, nie może samodzielnie przesądzać o dopuszczalności przerwania ciąży.

W poniedziałek protestujący przeszli z parkingu przy Leroy Merlin na Rondo Wojska Polskiego, by tam zamanifestować swój sprzeciw. Protest zabezpieczała policja.



– Będziemy robić wszystko co możliwe, aby upłynnić ruch i zorganizować objazdy tak, żeby utrudnienia były jak najmniej dolegliwe dla mieszkańców miasta – zapewniała mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Wydarzenie przebiegło bez zakłóceń. We wtorek ponownie zorganizowano protest, tym razem przed Teatrem Dramatycznym w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 33

 1. Anonim says:

  gościu:Ortografia!!!! .Co zrobisz,gdy tych lekarzy pielęgniarek zabraknie? Trochę czasu spędziłem w szpitalach,to coś na ten temat wiem.

 2. Iza says:

  Nawet zwierzęta dzikie tak się nie zachowują,Szkoda że wasze matki nie dokonały aborcji to nie byłoby tyle bydła. Bandyci

 3. ormoczuwa says:

  Znudzi się młodzieży i dadzą sobie spokój. Chyba że Jarosław podekscytuje towarzystwo jakimś nowym pomysłem o podtekście seksualnym aby pokryć machinacje miłościwie nam panujących. Problem aborcyjny to problem dyżurny od lat trzydziestu.

 4. wierny says:

  ŻYCIE TRZEBA CHRONIĆ,OD JEGO POCZĘCIA.TYLKO PAN JEZUS JEST BRAMĄ,DO NIEBA.

  • gość says:

   to nie jest kwestia religii czy ochrony życia, ale kwestia wyboru w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. nikt nie każe Panu (właściwie Kobietom) robić aborcji, ale daje taką możliwość w ściśle określonych warunkach. nikt katoliczce nie zabroni donosić uszkodzony płód, ale dlaczego inna katoliczka nie może mieć wyboru?
   każdy, kto głosuje za tym wyrokiem powinien napisać oświadczenie, że zobowiązuje się do przyjęcia i opieki nad uszkodzonym płodem po urodzeniu do czasu jego NATURALNEJ śmierci, bo łatwo jest oceniać jak ktoś tego nie doświadcza albo udaje, że nie widzi niepełnosprawnych (posłanka Krynicka – czyżby nie byłą wtedy posłanką z pisu?)

   • Daremny trud says:

    Do zawszonego katolskiego kołtuna racjonalne argumenty nie trafią. Ważne co dobrodziej z ambony pierdzi.

 5. gosciu says:

  A to, że większość lekarzy jest bez duszna i źle traktuje pacjentów już nikt też nie mówi ?
  Przecież to jest głownie ich wina(lekarzy,pielęgniarek) oni też mają wpływ na ich miejsca praca. Cały personel medyczny który pracuje w danym szpitalu. Tylko, że więkrzosc siedzi cicho bo jednak kaska się zgadzała do czasu, aż covid się zjawił.

  • Anonim says:

   gościu:Ortografia!!!! .Co zrobisz,gdy tych lekarzy pielęgniarek zabraknie? Trochę czasu spędziłem w szpitalach,to coś na ten temat wiem.

  • gość says:

   argument o bierności przestrzelony. istnieje coś takiego jak mechanizmy obronne – patrząc na cierpienie z czasem zaczyna się budować mur i nie dostrzegać tego. tak, jak strażacy do nie litują się nad ofiarą wypadku, tylko próbują ratować albo wyciąć zwłoki z samochodu. dokładnie tak samo jak to, że grabarze nie płaczą na pogrzebach i że wykopują ludzkie kości jak większość ludzi marchewkę w ogródku. a to czy coś robią, to nie mnie oceniać – póki są i wiedzą jak leczyć. w końcu chyba nie ma szpitala w Polsce, gdzie wchodziliby ludzie, a wyjeżdżały trumny, a raczej ludzie wychodzą zdrowsi. więc niech pracuje tylko 15 minut dziennie, ale ratuje życie i zdrowie, to dla mnie jest już bohaterem.

 6. prawda says:

  Polacy pokazali jakimi tępymi marionetkami są w rekach PO
  Na marszu było samo bydło gdzie była opieka społeczna ciemnocie która przyprowadziła tam dzieci powinno się je im odebrać zero kultury to ma byc pokojowa manifestacja? to był spęd bydła. Dziś aborcja a juto EUTANAZJA a dla tych Pań lekkich obyczajów które chcą usuwać ciążę wysterylizujcie się i będzie po problemie bo kiedyś może wam sie zachcieć dziecka urodzicie je a po porodzie zmienicie zdanie i spakujecie dziecko w czarny worek i do smieci bo jednak stwierdzicie że to męka DZIECIOBUJCZYNI!!!!!! Wasze matki teraz powinny na was przeprowadzić aborcje.

  • Anonim says:

   100% racji
   Niestety to bydło,które myśli, że zjadło wszystkie rozumy bo poczytało trochę postów na Facebooku . Smutne jest to,że byli tam nauczyciele z płockiej LO…

   • Do anonima says:

    A co ty przeczytałeś? W ogóle posiadasz taką podstawową umiejętność?

  • Anonim says:

   Wielki polski patridioto, podszkól najpierw polska ortografię, bo oczy szczypią gdy się patrzy na twój ejakulat.

  • Gosi says:

   A na forum większość pisich talibów. Wasz czas już się kończy. Większość Polaków jest przeciwna zmuszaniu kobiet do cierpień i narażania własnego zdrowia. A ci wszyscy zwolennicy zmiany przepisów to powinni albo adoptować ciężko upośledzone dzieci, albo przynajmniej kilka godzin tygodniowo pracować jako wolontariusze na rzecz ciężko upośledzonych. W innym przypadku nie mają prawa wypowiadać się w tym temacie, bo to tylko jedna wielka hipokryzja z ich strony jest.

   • PisiTalib says:

    Większość Polaków…. Większość Polaków pokażę Ci na przykładzie Płocka. Na ulicy 400 osób, 99.600 w domu.
    Jako „pisi talib” o małym ciasnym rozumku powiem ci tylko, że Konfederacja najpierw wprowadziła poczucie że można chodzić bez maseczek i zachowywania dystansu, a potem rękoma swojej Kaji Godek Konfederacja wyprowadziła ludzi na ulicę. Tylko klub Konfederacji jako całość składał wniosek do TK. W PiS była to mniejszość.
    Efekt tego widzimy w codziennych statystykach. Może młodym się uda, ich rodzicom nie.
    Acha. Pracowałem w DPS a ty?

  • Uczestniczka protestu z 27.10.2020r. says:

   Opieka społeczna była na proteście. Większości to też kobiety.
   Żeby cię tak oburzało bicie kobiet albo dzieci to świat byłby lepszy

 7. Ags says:

  Ależ mnie śmieszą ci psedoprotestyjący…hehehe…jeden argument mają: ,,w…ć,, Logika i postrzeganie świata niczym u żula pod sklepem, czy pani stojącej przy drodze..Jakby policja tylko tupnęła nogą to by nogi połamali uciekając. Szkoda, że nie tupie.Ale może spotkają się z innym sprzeciwem wobec tej pustoty umysłowej i chamstwa.

  • gość says:

   argument dostosowany do jego odbiorcy, bo mający poglądy z betonu i klapki na oczach ślepo realizują krok po kroku zniszczenie tego kraju na każdym kroku.
   nie rozumiem zwolennika gąski Balbinki i nostalgii za tym, żeby w stanie wojennym spokojnie spać do południa (choć może ZOMO bało się obudzić go wcześniej – jeśli tak, to szacunek).
   Szkoda, że porządni i myślący ludzie przejrzeli na oczy po wyborach, bo w wakacje walką o stołki pokazali, że od koryta to ciągnikiem ich nie oderwie i mają gdzieś co stanie się z Polakami w pandemii – byle samemu wyżyłować kraj ile się da i od stołków nie dać się odspawać

  • j says:

   A jakie są twoje argumenty? Chetnie poznam.
   Tylko nie sepleń o katolicyzmie bo jesteśmy jeszcze przynajmniej teoretycznie w państwie świeckim.
   Jak chcesz żeby rządzili tobą starsi panowie w czarnych sukienkach na podstawie książki z IV w. to jest możliwośc przeprowadzki do Watykanu.

   • koś says:

    teoretycznie, bo bez kleru nic się nie zadzieje w tym kraju – nawet czołgi i parki będą święcić, o ile się im zapłaci, bo za dobre słowo, to naprawdę księdza z powołania trzeba szukać. w szkole odwoływane są lekcje, biskup na kontrolę przyjeżdża, nie wspominając o rekolekcjach, które NIGDY nie są PO lekcjach, tylko z rana.
    kler dostaje działki za 1% wartości, a mi nikt nie chce dać nawet za 50% rynkowej wartości.
    jeśli raz trybunał konstytucyjny się już na ten temat wypowiedział, a teraz wypowiada się przeciwnie, to:
    a) tamci profesorowie nie znali się na prawie
    b) obecna magister nie zna się na prawie
    c) wyrok zamówiony przez (a)polityczne odkrycie towarzyskie gąski balbinki

   • Ags says:

    Argumenty to ja mogę przdstawiać osobie,która zna więcej niż dwa słowa:,,w…ć,
    ,,j…..ć,,…

 8. Czaryjary says:

  To Jarosław mistrz intrygi sprowokował te rozróby, a feminazistki dały się wkręcić i atakują tych, których nienawidzą za to, że też chodzą w sukienkach – co zresztą nietrudno było przewidzieć. Nie wiedzą bidulki kto zbierze śmietankę.

 9. ri3ieh2 says:

  Według nauczania Kościoła „każde życie jest święte, od poczęcia do naturalnej śmierci” – bez rozróżnienia kto jest „zdeformowanym płodem”, a kto jest zdrowy. Tak było za Jana Pawła II, tak jest i teraz, za papieża Franciszka. Nie sądziłem, że katolickie nauczanie w kwestii aborcji będzie wywoływać taką agresję w kraju, gdzie ok. 90% deklaruje się jako katolicy… A po drugie – po co rząd ustalił zasady, że z powodu pandemii jest zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, skoro ludzie nic sobie z tego nie robią, a policja nie reaguje na łamanie prawa?

 10. Lysy says:

  Ba i co to wymagać i od kogo jak na codzień takiego słownictwa używa to i magnificencja może zostać i tak to niczego nie zmieni

  • gość says:

   Gdy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem. Przynajmniej tych, co mają godność, a nie kryją się za 6 strażnikami sejmowymi przed Kobietami czy nie przyznają się, że nie mając podstawy prawnej, wydali 70 mln, a potem zamiast pandemią, zajmowali się stołkami i tym, żeby od koryta się nie dać oderwać.

   • bleeeee says:

    Garstka lewaków nie będzie nikogo terroryzować. Polacy już wybrali. Policjo pały i do przodu, taka jest wola narodu.

 11. Protest kobiet says:

  Bylam światkiem podłego zachwania Płockiej policji wobec Pana który przechodził i zwrócił uwagę prosząc o obiektywizm wobec sytuacji, której byl świadkiem. Ów Pan zwrócił uwagę funkcjonariuszom na wyrzucanie tablic postulujących kobiet i poprosił o obiektywne stanowisko wobec dewastujących znicze i postulaty tychze kobiet . W odpowiedzi na prośbę otrzymał od funkcjonariusza wulgarna odpowiedz w stylu: ” ..nie wpierd…sie chu.. jeden… „. Jako obywatelka tego kraju i mieszkanka miasta Płocka jestem oburzona zachowaniem przedstawicieli ładu i porządku, ktorzy są utrzymywani z moich podatkow. To nie jest milicja jak w latach 80, co jeden umiał czytać a drugi pisac i ówczesna policja powinna mieć jakąkolwiek kurtuazję, bo obecne czasy tegoż wymagaja. KOBIETY WALCZMY !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU