REKLAMA

Ruszają treningi biegowe „Nocna Dycha”

REKLAMA
„Nocna Dycha” to otwarte treningi biegowe, które powstały, aby przygotować zawodników przed Garmin Iron Triathlon. Aby wziąć udział w bieganiu, wystarczy stawić się na wytyczone miejsce startu, bo treningi są dla wszystkich za darmo!
Pierwsze spotkanie Nocnej Dychy odbędzie się już dzisiaj, w środę, 12 kwietnia o godzinie 20. Miejsce spotkania to fontanna na Starym Rynku w Płocku.Nocna Dycha to część akcji #jestemGIT, zrzeszającej osoby startujące w cyklu Garmin Iron Triathlon. Po krótkiej rozgrzewce, wszyscy chętni przebiegną trasę etapu biegowego zawodów. Uczestnicy przebiegną między innymi ulicami Grodzką, Kozią, Stanisława Małachowskiego, Teatralną, przez Park na Zdunach, ulicą Kazimierza Wielkiego. Dystans jednej pętli to 2,65 km. W ramach treningu, przewidziane jest przebiegnięcie czterech pętli, czyli 10,55 km, ale każdy z uczestniczących w treningu może pokonać dowolną liczbę pętli.

– Nocna Dycha, to nasza propozycja otwartych treningów biegowych. Takie spotkania organizujemy z powodzeniem w Elblągu, teraz przyszła kolej na Płock. W ramach płockiej Nocnej Dychy spotkamy się sześć razy. Pierwszy trening odbędzie się już w najbliższą środę – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów triathlonowych z Labosport Polska.
Organizatorzy Garmin Iron Triathlon przypominają, że treningi odbywać się będą przy otwartym ruchu drogowym, uczestnicy przebiegać będą chodnikami, dlatego zachęcają do ubrania odzieży z odblaskowymi elementami. Wskazane jest także zabranie latarek, np. czołówek.
Zawody triathlonowe w Płocku zakończą tegoroczny cykl Garmin Iron Triathlon i odbędą się 16 lipca. Triathloniści do wyboru będą mieli jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Na każdym z dystansów będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba zmierzy się z pływaniem, druga z jazdą na rowerze, a trzecia z biegiem. Cały czas można zapisać się na zawody w Płocku – należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU