Ruszają prace przy wiadukcie. Będą utrudnienia

REKLAMA

Ruszyły intensywne prace przy wiadukcie. Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu w rejonie al. Piłsudskiego.

W pierwszym etapie, czyli zaraz po 10 października, rozpocznie się budowa kładki i uruchomienie wejścia do pawilonów handlowych od strony jezdni południowej (kierunek do Warszawy). Potem wykonawca rozbierze chodniki (około 18 października) wzdłuż jezdni południowej. Rozpocznie się także przebudowa sieci telekomunikacyjnych i sieci energetycznych. 9 października rozpoczęła się budowa komory startowej pod sieci c.o. i wodociągu pod jednią południową. Do końca października potrwają transporty i dostawy konstrukcji technologicznych w obrębie budowy.

PowiązaneTematy

Na 12 i 13 października planowana jest dostawa na plac budowy mostów kolejowych. W tym czasie odbędzie się przejazd pojazdów nienormatywnych i nadgabarytowych. Od połowy października rozpocznie się natomiast uzbrajanie konstrukcji tymczasowych wiaduktu. Będą też trwały dalsze prace branżowe w sieci telekomunikacyjnej i sieciach energetycznych, a także prace geodezyjne pod konstrukcję wiaduktu. Po 20 października rozpocznie się przesadzanie drzew w rejonie placu budowy.

Wykonawca nie planuje w październiku całkowitego zamykania jezdni w al. Piłsudskiego, ale w rejonie przejazdu kolejowego od 10 października może dochodzić do utrudnień, głównie w ruchu pieszych (demontaż chodników, przeniesienie przystanków autobusowych). Również kierowcy będą musieli zwolnić i liczyć się ze zwężeniami jezdni. Od listopada ruch będzie odbywał się po drogach technicznych, pomiędzy jezdnią północną i południową al. Piłsudskiego. Całkowite zamknięcie jezdni północnej (kierunek do centrum) i skierowanie ruchu na objazd drogą techniczną jest planowane około 5 listopada. Od 15 do 22 listopada planowane jest natomiast całkowite zamknięcie linii kolejowej.