Rusza rekrutacja na studia w PWSZ. Czeka ponad 1700 miejsc

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od poniedziałku, 17 czerwca rusza rekrutacja na studia w PWSZ w Płocku. Na maturzystów czeka ponad 1200 miejsc na studiach dziennych i 500 na zaocznych. Uczelnia proponuje siedem kierunków, a wśród nich nowość – kosmetologię.

Kandydaci mają do wyboru takie kierunki jak: filologia, ekonomia, pedagogika, matematyka, informatyka, pielęgniarstwo czy kosmetologia, na którą rekrutacja odbywa się po raz pierwszy.

Maturzyści mogą wybierać z blisko trzydziestu specjalności. W ramach pedagogiki, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oferuje m.in. edukację obronną z bezpieczeństwem wewnętrznym, pedagogikę opiekuńczo–wychowawczą z ustawodawstwem rodzinnym, pedagogikę pracy z doradztwem zawodowym i personalnym oraz pedagogikę sądową z mediacją, natomiast w ramach filologii – filologię hiszpańską oraz języki europejskie i kultury. Nie zabraknie też tradycyjnie proponowanych przez PWSZ specjalności, m.in. finansów i rachunkowości przedsiębiorstw, handlu zagranicznego, matematyki z informatyką czy programowania i baz danych.

Od października zostanie uruchomiony kierunek kosmetologia. Będzie to drugi obok pielęgniarstwa kierunek, prowadzony przez Instytut Nauk o Zdrowiu. Natomiast od roku akademickiego 2014/1015 nie będzie już naboru na pielęgniarstwo pomostowe. W tym roku odbędzie się on po raz ostatni.

Rekrutacja potrwa od 17 czerwca do 12 lipca. Szczegóły na stronie: www.rekrutacja.pwszplock.pl

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji