Rusza festiwal Rockowe Ogródki. Zagra Anamor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To będzie już 20. festiwal Rockowe Ogródki.  Podczas imprezy nie zabraknie mocnych brzmień, które będą wydobywać się z instrumentów doświadczonych muzyków, ale też od tych całkiem świeżych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na muzycznej scenie. Na początku imprezy zobaczymy zespół Anamor, który gra nieprzerwanie od 20 lat!

Festiwal Rockowe Ogródki rozpocznie się 7 lipca i potrwa aż do 28 sierpnia. Jak zwykle lokalizacją imprezy pozostaje Klub Rock 69 przy pl. Narutowicza 2. Już pierwszego dnia wystąpi Anamor, który – jak i festiwal – gra od 20 lat!

fot. materiały prasowe

ANAMOR to zespół,  który działa płockim MDK-u nieprzerwanie od 20 lat i to w prawie niezmienionym składzie. Okres najbardziej prężnej działalności to lata 2002-2004, kiedy powstawała płyta „Imaginacje” (wydana w 2003 r.) i zespół dość intensywnie koncertował. W 2004 r. odbył dwie trasy koncertowe wraz z zespołem Riverside, odwiedzając m.in. Warszawę, Kraków, Rzeszów, Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Olsztyn, Gdynię. Wystąpił też na ważnych imprezach, takich jak „Noc Symfoniczna” w Wągrowcu czy „Rock  Against Terrorism”  w Warszawie u boku znanych polskich i zagranicznych zespołów nurtu rocka progresywnego.

Po 2004 roku o grupie zrobiło się cicho, a to za przyczyną różnych innych zajęć, którym na pewien czas oddawali się członkowie Anamora. Ale tak naprawdę zespół nie przestał istnieć i cały czas realizował nowe pomysły. Działał dalej i teraz właśnie przygotowuje kolejną płytę, z której materiał można będzie usłyszeć w „Rockowych Ogródkach”.

7 lipca 2017 roku nie zabraknie też utworów z wcześniejszego okresu działalności. Anamor wystąpi w składzie: Marta Głowacka – wokal, Marek Misiak – gitara, Roman Kusy – bas, Jerzy Misiak – perkusja, Maciej Karczewski – instrumenty klawiszowe, Marcin Ozimek – instrumenty  klawiszowe, Tomasz Rychlicki – gitara akustyczna. Gościnnie wspomagać  ich będą: Wojciech Piszczyński na gitarze elektrycznej oraz w  chórkach: Agnieszka Jezierska i Dominika Bieniek.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji