REKLAMA

Rozpoczęły się patrole wodne policji i wojska

REKLAMA

Terytorialsi z 64 płockiego batalionu lekkiej piechoty realizują wspólnie z policją wodną patrole. Czym jest akcja „Odporna Wiosna”?

To pierwszy raz, kiedy żołnierze WOT wykonują zadania patrolowe na wodzie.

PowiązaneTematy

– Naszym zadaniem jest wspieranie innych służb w pełnieniu odpowiedzialnej służby, która ma pomóc w walce z koronawirusem. A ponieważ moi podwładni potrafią bezpiecznie poruszać się w środowisku wodnym, dlatego współpraca z policją rzeczną to dla nas doskonała okazja, by poszerzać swoje umiejętności – podkreśla dowódca 64 batalionu, podpułkownik Jarosław Rzeźnicki.

fot. materiały prasowe

Aby jak najlepiej wypełniać powierzone zadania, żołnierze WOT przechodzą różnego rodzaju szkolenia. W zeszłym roku rozpoczęto m.in. szkolenia wodne, w czasie których wybrani żołnierze odbyli zajęcia z ratownictwa wodnego.

– Współpracujemy zarówno z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, jak też z jednostkami ratowniczo-gaśniczymi, które specjalizują się w ratownictwie wodnym. Teraz żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT, którzy służą w szeregach 64blp wykorzystują zdobyte kwalifikacje – wyjaśnia oficer prasowy brygady, ppor. Jolanta Maciaszek.

fot. materiały prasowe

Jak oceniają współpracę z płockimi terytorialsami policjanci?– Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo, spokój i porządek publiczny, ale również kontrolowanie przestrzegania przez obywateli obowiązujących obostrzeń, i właśnie w tej kontroli płoccy żołnierze czynnie nas wpierają – mówi oficer prasowy KM Policji w Płocku, mł. asp. Marta Lewandowska.

Jak podkreśla, żołnierze i policjanci współpracują ze sobą już od jakiegoś czasu, więc nie ma żadnych kłopotów w porozumieniu.

– Wszyscy nosimy mundury, znamy się też na patrolowaniu, a to główne zadanie, jakie wykonują mieszane patrole. My cieszymy się z tego, że możemy w praktyce sprawdzić umiejętności, jakie nasi terytorialsi nabyli na kursach w zeszłym roku – mówi ppor. Maciaszek.

„Odporna Wiosna” to kryptonim operacji, którą terytorialsi prowadzą od ponad miesiąca. W jej ramach nie tylko prowadzą wspólne patrole z policją, ale także wspierają DPS-y, opiekują się kombatantami i osobami starszymi, pomagają w szpitalach, dystrybuują środki ochrony osobistej. Jak na razie tylko płoccy terytorialsi realizują swoje zadania nie tylko na lądzie, ale także na wodzie.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    50KM szoook kogo oni chcą tym dopłynąć?

  2. [szer. rez] says:

    W zeszłym roku nie odbyły się żadne szkolenia płockiego WOT jeśli chodzi o ratownictwo wodne a współpraca z WOPR Płock to tylko teoria. [szer. rez]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU