REKLAMA

„Rewizor” za darmo dla seniorów w Płocku

REKLAMA

W Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku odbędzie się spektakl „Rewizor” autorstwa Mikołaja Gogola, przetłumaczony przez Juliana Tuwima. Wydarzenie zobaczymy w ramach inicjatywy „Orlen dla Płocka – kultura z pasją”. Od czwartku będzie można dostać darmowe bilety.

7 czerwca, od godziny 12 będzie można zgłaszać się do Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. B. Krzywoustego w Płocku po darmowe bilety na spektakl dla seniorów. Dzięki inicjatywie PKN ORLEN, seniorzy będą mogli nie obciążając swoich portfeli obejrzeć przedstawienie „Rewizor” napisane przez Mikołaja Gogola i przetłumaczone przez Juliana Tuwima. Spektakl odbędzie się 12 czerwca o godzinie 13.

PowiązaneTematy

Zaproszenia wydawane będą do wyczerpania limitu. Jedna osoba będzie mogła otrzymać dwie wejściówki.

„Rewizor” to sztuka, która należy do najbardziej kontrowersyjnych utworów w literaturze rosyjskiej. Fabuła utworu rozgrywa się w miasteczku na prowincji, do którego dociera wieść, że przybędzie tam rewizor – wysoki rangą urzędnik, dygnitarz. Na mieszkańców pada blady strach. Dlatego też każdy z nich chce wypaść jak najlepiej podczas inspekcji, bo każdy ma coś na sumieniu.

Mieszkańcy, w każdej chwili gotowi na przybycie rewizora, biorą za niego zwykłego człowieka. Nie chcą słuchać tłumaczeń, dlatego też wbrew swojej woli staje się on dla nich dygnitarzem. Będzie okazja, by zobaczyć całą paletę typów ludzkich, od lokalnego kacyka, poprzez biernych, ale wiernych urzędników, aż do chwytającego w lot każdą okazję oszustwa.Spektakl zaprezentują dla płockich seniorów artyści z Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

ORLEN DLA PŁOCKA – KULTURA Z PASJĄ jest inicjatywą skierowaną do emerytów i rencistów z Płocka. Do tej pory mieszkańcy mieli okazję zobaczyć spektakle: „Szesnaście róż”, „Jedyna miłość Oskara” oraz recital „Wspomnień czar”.

Szczegółowy regulamin projektu dostępny jest na miejscu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU