REKLAMA

Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie – zabawa nie tylko na wodzie

REKLAMA

Miniona sobota w gminie Nowy Duninów przebiegła pod hasłem nadwiślańskiej zabawy. A to wszystko za sprawą XXI edycji Regat Żeglarskich, które tego dnia zgromadziły tłumy z okolicznych miejscowości. Była muzyka, taniec, śpiew i przede wszystkim wyjątkowy, nadwiślański klimat.

Każdy, kto 16 lipca uczestniczył w regatach, z pewnością znalazł coś dla siebie. Oprócz występów artystycznych i części oficjalnej, pojawiło się również wiele innych atrakcji. Uczestnicy rywalizowali o trzy puchary: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Płockiego oraz Wójta Gminy Nowy Duninów. Na nadwiślańskim terenie znalazła się też strefa zabaw dla dzieci, strefa gastronomiczna, można było skorzystać z rejsu statkiem, były konkursy z nagrodami i liczne kramy, które gromadziły najwięcej osób. Znalazły się na nich rękodzieła, biżuteria, akcesoria czy własnoręcznie wykonane zabawki dla dzieci. Nie można było przejść obok nich obojętnie. Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko z ręcznie wykonanymi wazonami oraz dodatkami do domu.

PowiązaneTematy

– Wykonuję je specjalną techniką. To nie są przedmioty, które można kupić w sklepie – powiedziała nam właścicielka stoiska. – One mają duszę i nie są kopią sklepowych towarów. Wymagają poświęcenia czasu i dużej wyobraźni. Kupuję jedynie gotowe szkło, resztę tworzę już sama. Na przednią warstwę wazonu naklejam stary pergamin. To ważne, aby nie był jednokolorowy, gdyż tylko wtedy sprawia wrażenie antycznego. Kiedy już moja baza jest gotowa, przystępuję do ręcznego malowania całości. Maluję kwiaty, portrety, obrazy… Wszystko zależy od mojej inspiracji. To, co dzisiaj ze sobą przywiozłam, to wynik pracy ostatniego roku. Cieszę się, że mogę to pokazać – dodała artystka.Gdy rodzice spędzali czas zwiedzając lub też wypływając w rejs, dzieci mogły w pełni korzystać z innych atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich. Przejażdżka bryczką, kule na wodzie, rajdy samochodowe, trampolina oraz wesołe miasteczko – to wszystko było do dyspozycji najmłodszych. Nie zabrakło też obecności płockiego WOPR-u wraz z najsłynniejszą suczką w okolicy – Orką. Po południu na głównej scenie pojawiły się również pierwsze zespoły: Matteo, Paradox oraz Rasputin. Przy starych, dobrych przebojach publiczność bawiła się najlepiej.

Regaty Żeglarskie trwały do białego rana. Mamy dla was relację zdjęciową z tego wydarzenia.