REKLAMA

PUL zaprasza ósmoklasistów na dzień otwarty

REKLAMA

Już w najbliższy piątek w I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku odbędzie się dzień otwarty oraz testy sprawnościowe. Przypomnijmy, że uczniowie tego liceum mundurowego mogą kształcić się w specjalnościach: wojskowa, policyjna, pożarnictwo i ratownictwo.

Liceum mundurowe PUL Płock to profesjonalna placówka edukacyjna o uprawnieniach szkoły publicznej, która przygotowuje w sposób fachowy uczniów do pracy w służbach mundurowych. Organem prowadzącym i założycielskim jest Stowarzyszenie non-profit Płocki Uniwersytet Ludowy im. W. Witosa, który od 18 lat specjalizuje się w prowadzeniu szkół o charakterze pro-obronnym na terenie całej Polski.

Od 2018 roku licea PUL uczestniczą w programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych MON, a w 2020 otrzymały pozytywną decyzję i przystąpiły do programu Oddziały Przygotowania Wojskowego MON.

W szkołach realizowane są programy własne w zakresie samoobrony, wychowania fizycznego, pożarnictwa i ratownictwa oraz specjalności policyjnej. Kadrę Szkół PUL stanowią doświadczeni oficerowie Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej oraz Ratownicy. Bogata oferta edukacyjna możliwa jest dzięki aktywnej współpracy z Jednostkami Wojskowymi, Komendami Policji, Strażą Pożarną, Strażami Miejskimi, organizacjami pro-obronnymi, stowarzyszeniami, fundacjami, ośrodkami sportowymi, uczelniami oraz instytucjami samorządowymi.

28 maja br. (piątek) o godz. 13 w placówce odbędzie się test sprawnościowy, połączony z dniem otwartym. Można wówczas odwiedzić siedzibę szkoły przy ul. Górnej 1A i sprawdzić, jak wygląda I Liceum ogólnokształcące PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku.– Drogi ósmoklasisto, czy nadal zastanawiasz się nad wyborem szkoły? Lubisz aktywnie spędzać czas, interesujesz się sportem, a swoją przyszłość wiążesz ze służbami mundurowymi? 28 maja 2021 (piątek) zapraszamy Cię na Dzień Otwarty połączony z testem sprawnościowym do naszej szkoły. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej szkole, masz pytania… przyjdź, weź udział w teście sprawnościowym oraz rozmowie kwalifikacyjnej i dołącz do nas! 5xS: Samodyscyplina – Samokontrola – Samorealizacja – Satysfakcja – Sukces – zachęca PUL w Płocku.

Szczegóły pod numerem tel. 605-116-007 oraz na stronie pulliceum.edu.pl i na FB/PULPlock.

    
artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU