REKLAMA

Przyznano Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jest laureat z regionu płockiego

REKLAMA
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Wiadomo już, kto otrzymał tegoroczne Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wśród laureatów znalazło się stowarzyszenie „Sokół” z Bodzanowa.

Znamy laureatów XXIII edycji Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego. Spośród 60 kandydatów kapituła konkursu wyłoniła 10 zwycięzców, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna promują region w kraju, ale za granicą.

PowiązaneTematy

21 listopada wyróżnionym statuetki wręczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego. Jak zauważa marszałek Adam Struzik, mimo że jest to już 23. edycja, na liście kandydatów do statuetki pojawiły się prawdziwe osobowości, zespoły z dorobkiem czy stowarzyszenia, których praca jest bezcenna dla mieszkańców regionu.

– Muszę przyznać, że wybór nigdy nie jest łatwy, ale cieszy mnie tak duże zainteresowanie konkursem. Oznacza to bowiem, że na Mazowszu wciąż mamy wielu ludzi, których talent, twórczość, społeczne zaangażowanie warto doceniać. I to, właśnie robimy – mówił Marszałek Adam Struzik.

W tym roku o Nagrodę Marszałka walczyło aż 60 kandydatów, w tym aż 48 osób fizycznych. Statuetkami wyróżniono 10 laureatów. Wśród wyróżnionych znalazła się zmarła w październiku tego roku wybitna artystka kurpiowska Marianna Staśkiewicz. W jej imieniu nagrodę odebrał przedstawiciel rodziny.

– Gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom. Swoją postawą i podejmowanymi działaniami kultywują Państwo tradycje nie tylko mazowieckie, ale przede wszystkim te lokalne. Życzę Państwu dalszych sukcesów, owocnej pracy i nowych, ciekawych wyzwań – zaznaczyła członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.Gala wręczenia nagród odbyła się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

NAGRODZENI

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „SOKÓŁ” w Bodzanowie, pow. płocki

Stowarzyszenie powstało w 2015 r., a swoją nazwą nawiązuje do działającego w 1926 r. w Bodzanowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Członkowie stowarzyszenia w swojej działalności skupiają się nie tylko na rozwoju i promocji kultury fizycznej, lokalnej tradycji, kultury, historii. Przykładają też ogromną wagę do krzewienia lokalnego patriotyzmu i zdrowego stylu życia. Swój czas poświęcają również na pracę z seniorami i dziećmi z niepełnosprawnościami.

Do najważniejszych osiągnięć SSK „Sokół” można zaliczyć między innymi budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw w Chodkowie (gm. Bodzanów) oraz realizację projektów takich jak:

 • „Zdrowy Senior”, którego celem była integracja międzypokoleniowa młodzieży z seniorami,
 • „Centrum Psychologiczne dla mieszkańców gminy Bodzanów w trwającym zagrożeniu pandemią COVID 19”,
 • „Patriotyzm jutra” i „Niepodległościowe inspiracje”, których efektem było utworzenie repliki historycznego sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

W sumie przez zaledwie 6 lat działalności Stowarzyszenie „Sokół” zrealizowało aż 38 projektów. Co więcej, w 2021 r. zostało wyróżnione za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA.

 • Janusz Prusinowski, Mława

 • Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Spokojna Jesień Życia” w Szydłowcu, pow. szydłowiecki

 • Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Węgrowskim Ośrodku Kultury, pow. węgrowski

 • Chorzełska Kapela Biesiadna, pow. przasnyski

 • Śp. Marianna Staśkiewicz, pow. ostrołęcki

 • Marcin Aleksander Łada, Warszawa

 • Zbigniew Kołaczek, Żyrardów

 • Izabela Rękawek, pow. garwoliński

 • Oliwia Waligóra, Warszawa

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. pacjent says:

  Myślałem, że nagrodę dostanie DPS w Miszewie za gospodarowanie pieniędzmi podopiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU