Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Bary

Bary ma około 5 lat, urodził się w 2012 roku. Jest idealny do stróżowania terenu, uwielbia biegać po swoim terenie. Do płockiego schroniska trafił w czerwcu br. z terenu Płocka. Był w dobrym stanie, dość ufny, nie wymagał żadnych zabiegów leczniczych.

Psiak ma w sobie niezmiernie dużo radości życia. Na wybiegu najpierw zapoznał się z całym terenem, później podbiegł do nas, by poprzytulać się i pobawić. Nie jest dużym psem, jednak z pewnością troszczy się o swoje otoczenie.

Najlepszym domem dla niego będzie taki, w którym jest miejsce do wybiegania się. Na pewno jednak nowemu opiekunowi dostarczy wiele radości i pozytywnych uczuć.

Schronisko: Przygotowujemy się do zimy

Mamy dobrą wiadomość dla naszych czytelników – bohater jednego z naszych poprzednich odcinków, Murzynek bez jednej łapki, znalazł dom podczas Pikniku Osiedla Miodowa i Skarpa. – Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie – mówi pan Roman z płockiego schroniska. – Mieliśmy okazję zaprezentować na żywo, jak przyjazne są nasze psiaki, dzięki czemu Murzynek znalazł już dom, a Petra wzbudziła zainteresowanie jednego z mieszkańców i prawdopodobnie również wkrótce znajdzie opiekuna – dodaje.

Przypominamy, że 30 września na placu przy Orlen Arenie odbędzie się wystawa psów nierasowych.

– Imprezę będą organizowały płockie organizacje na rzecz zwierząt, schronisko w Płocku również weźmie w tym udział – mówi pan Roman. – Zapraszamy wszystkich serdecznie, warto pokazać, że psy nierasowe również są piękne i wspaniałe – zachęca. Jak dodaje, wszyscy przedsiębiorcy, którzy zapraszają klientów wraz z czworonogami, otrzymają certyfikat miejsca przyjaznego zwierzętom, dzięki czemu właściciele zwierząt będą wiedzieli, że do danego miejsca mogą wejść również ze swoimi pupilami.

Przypominamy również, że schronisko potrzebuje około 20-30 bud dla psów, przygotowanych specjalnie pod kątem podopiecznych schroniska – o specyficznym kształcie i funkcjach. Dach musi być tylko z lekkim spadem, prawie płaski, a to dlatego, że niektóre psy potrzebują wejść na dach, żeby być nieco wyżej. Druga rzecz to konieczność montażu dachu na zawiasach, żeby móc sprzątnąć budy w środku. Buda musi być też wytrzymała i łatwa do umycia, dlatego testowane są różne rodzaje materiałów, które nie będą uszkadzać się podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Jeśli więc macie zdolności techniczne i chęć pomóc schronisku, skontaktujcie się z pracownikami i pomóżcie w budowie nowych domków dla piesków. A może jakaś firma zechce wesprzeć w ten sposób bezdomne zwierzaki?

Możecie też w inny sposób pomóc psom i kotom, które przebywają w schronisku. Jeśli nie macie możliwości adoptowania psiaka czy kociaka, na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji