REKLAMA

Przy płockiej katedrze rozbłysła choinka [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

W tym roku, ze względu na epidemię, nie było Płockich Ogrodów Światła, jednak ich namiastkę odczuliśmy w sobotę. To właśnie wówczas rozbłysła ogromna, kilkunastometrowa choinka, ufundowana przez PKN ORLEN.

Zgodnie z zapowiedziami ORLENU, przy płockiej katedrze stanęła choinka, która 12 grudnia o godz. 16 rozświetliła się tysiącami światełek. Jak przypominała Wioletta Kulpa, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN, w tym roku podjęto decyzję o rezygnacji z corocznych Płockich Ogrodów Światła, w zamian przeznaczając pieniądze na świąteczne paczki dla seniorów.

– Postanowiliśmy ufundować paczki świąteczne dla płockich seniorów, gotowe potrawy wigilijne i świąteczne, dzięki czemu będą mogli spokojnie pozostać w domach i cieszyć się spotkaniami w gronie domowników – wyjaśnia Wioletta Kulpa. – Chcieliśmy, by potrawy przygotowywały płockie firmy gastronomiczne, aby przedsiębiorcy mogli w tym trudnym czasie odczuć pomoc również ze strony naszej firmy. Mam nadzieję, że będzie to dla nich realne wsparcie – dodaje.

Można więc powiedzieć, że zamiast wielu światełek, mamy w tym roku wiele prezentów. Jaka ilość paczek trafiła do płockich seniorów?

– W założeniach, miało to być 3400 paczek i taka ilość została zapisana w regulaminie. Po negocjacjach z firmami gastronomicznymi, zwiększyliśmy tę ilość o 255 paczek, a właśnie dowiedziałam się, że jeszcze 24 osoby z listy rezerwowej otrzymają dodatkowo paczki. Łącznie więc do płockich seniorów trafi blisko 3700 świątecznych paczek – mówi Wioletta Kulpa.

Jednak część ogrodów światła pojawiła się w Płocku, w postaci ogromnej choinki, która co roku ustawiana jest przy wejściu do katedry. Do kiedy i w jakich godzinach będzie rozświetlana?– Rozbłyśnie codziennie od godz. 15.30, a cieszyć nas będzie do 6 stycznia, tak jak zwyczajowo trwały Płockie Ogrody Światła – wyjaśnia kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN.

Jak się dowiedzieliśmy, choinka ma 10 metrów, ale łącznie z gwiazdą jej wysokość to 12 metrów.

Przy okazji, Wioletta Kulpa złożyła również życzenia dla mieszkańców.

– Życzenia zdrowia jeszcze rok wstecz były czymś zwyczajnym, natomiast teraz, w dobie pandemii, te życzenia stały się szczególnie ważne. W tym czasie świątecznym, poświątecznym, w całym życiu, życzę więc wszystkim zdrowia, byśmy mogli przetrwać te najtrudniejsze chwile i cieszyć się rodzinną atmosferą. Życzę również, aby ten trudny czas pandemii jak najszybciej minął i byśmy mogli już cieszyć się takim życiem, jakie realizowaliśmy wcześniej – przekazała nasza rozmówczyni.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. Kobieta pracująca says:

  A nasza płocka pseudoposłanka -celebrytka promuje się do przyszłych wyborów.Wstyd i żenada, nierób za pieniądze społeczeństwa.

  • max says:

   Ale wiesz czubie, że wybory są za 4 lata? ;)
   Dla takich dziwolongów jak ty, najlepiej by było żeby tylko SS-mani z ratusza mogli się wypowiadać.

 2. nostalgia says:

  Szefa szefów podobno w kuwecie wywieżli poza Warszawę. Ciekawe, kiedy nasi wypełzną spod schodów ?

 3. miś Bareji says:

  A, na choince zabłyśnie pierwszy sort i sam dla siebie zaśpiewa : Alleluja ! Popatrzcie w Necie, ile ludzi wyszło dzisiaj na ulice. Ktoś napisze:w Płocku cicho, cichuteńko ! To sobie luljecie dalej w tym ciemnogrodzie i zostańcie 700-800 lat za resztą świata ! Wystarczy te wiochowe płockie tumany odizolować od reszty normalnego świata, a od razu skansen powróci z głodu do cywilizacji !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU