REKLAMA

Przy grillu zainaugurują zajęcia dla niepełnosprawnych

REKLAMA

Już we wtorek, 21 maja podczas spotkania integracyjnego przy grillu, zainaugurowany zostanie dziesięciomiesięczny projekt, adresowany do osób niepełnosprawnych. W każdy wtorek uczestnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach, m.in. filmowych, tanecznych, fotograficznych, czy też o modzie i urodzie.

PowiązaneTematy

Projekt „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – centrum filmu, tańca, fotografii, mody i urody” realizuje Fundacja Panaceum we współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” oraz Płockim Wolontariatem, działającym przy Urzędzie Miasta Płocka.

Uczestnicy projektu będą brać udział w cyklicznych spotkaniach, organizowanych we wtorki od godziny 15 do 19 w Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku przy ulicy Krótkiej 6a:

• wtorek muzyczno-taneczny będzie się składał z dwóch części: zajęć zumby oraz spotkań w stylu disco. Zajęcia zumby pozwolą beneficjentom poznać latynoskie rytmy tańca, połączone z aerobikiem,

• wtorek filmowo- fotograficzny to warsztaty pt. „Spotkania z filmem i fotografią”, podczas których uczestnicy zapoznają się z tajnikami wiedzy fotograficznej i filmowej,

• wtorek plastyczo-etnograficzny poszerzy wiedzę z zakresu sztuki i rękodzieła, a także umożliwi poznawanie różnych kultur i tradycji wybranych krajów z całego świata, beneficjenci będą zabierani w niezwykłą podróż pod hasłem „Odkrywamy Świat”• w ostatni wtorek miesiąca realizowany będzie projekt Płockiego Wolontariatu „Niezwykle Piękni”, w którym uczestnicy będą się spotykać z kreatorem wizerunku – stylistą oraz fotografem. W ramach zajęć przewidziane są m.in. wspólne wyjścia do galerii handlowych, gdzie w sklepach z odzieżą uczestnicy projektu będą uczyć się dobierania ubrań do swojej sylwetki.

Wydarzeniem, wieńczącym cykl spotkań odbywających się przez dziesięć miesięcy będzie m.in.: wydanie kalendarza, prezentującego pracę fotografików z poszczególnymi modelami oraz zorganizowany w Płockiej Galerii Sztuki pokaz mody i wystawa fotograficzna, przygotowana we współpracy z mieszkańcami i pracownikami Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc”.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w cyklicznie prowadzonych zajęciach. Pierwsze spotkanie – integracyjne – we wtorek 21 maja o godz. 15 na terenie Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” przy ul. Krótkiej 6a.

Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych powstało w 2010 roku z myślą o osobach niepełnosprawnych, które w sposób ciekawy mogą spędzić wolny czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, dbając o rozwój społeczny i jednocześnie integrując się z innymi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU