REKLAMA

Poznaliśmy kolejne gwiazdy Audioriver. W Płocku wystąpi m.in. Trentemoller

REKLAMA

Ujawniono kolejne gwiazdy, które wystąpią w tegorocznej edycji festiwalu Audioriver. Na płockiej plaży koncert da m.in. Trentemøller, Brodinski, Kangding Ray oraz bardzo mocna reprezentacja drum & bass.

Trentemøller to artysta świetnie znany fanom elektroniki, który od kilku lat tworzy brzmienia bliższe muzyce rockowej. Na zeszłorocznym albumie „Lost“ słychać mnóstwo gitar oraz wokale m.in. Jonny’ego Pierce’a z grupy The Drums i Sune Wagner z The Raveonettes.

Do największych dokonań Duńczyka z pewnością należą takie hity, jak „Miss You“, „Take Me Into Your Skin“ i „Sycamore Feeling“, z których część mogliśmy już usłyszeć w Polsce w 2011 roku. Wówczas  Trentemøller wystąpił na Audioriver po raz pierwszy.

W odróżnieniu od słynnego Duńczyka, Camo & Krooked regularnie odwiedzają nasz kraj, ale jak dotąd wyłącznie w wersji DJ-skiej. Podczas tegorocznego festiwalu Audioriver w końcu zobaczymy ich prezentujących wyłącznie własne produkcje. Usłyszymy największe hity grupy (m.in. „Watch It Burn“, „Cross The Line“ i „All Night”)  w towarzystwie dedykowanych efektów wizualnych i scenicznych.

Melodyjny drum & bass zagrają również Hybrid Minds. Zespołowi towarzyszyć będzie wokalistka Riya, artystka znana z własnych produkcji oraz współpracy z takimi artystami jak Total Sciene i Zero T. Riya zaśpiewa kilka autorskich utworów. Do Płocka Hybrid Minds przyjadą m.in. z materiałem z zeszłorocznego albumu „Mountains“.

Kolejną grupą, która wystąpi na płockiej plaży, będzie Ivy Lab, czyli relatywnie nowy, ale bardzo obiecujący projekt z Wielkiej Brytanii. Tworzą go Sabre, Stray i Halogenix, czyli trójka producentów związanych m.in. z wytwórnią Critical Music.Na festiwalu Audiorver nie zabraknie także brzmień electro. Wystąp iBrodinski, czyli jeden z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku. Francuz słynie z bardzo energetycznych setów, w których płynnie łączy takie gatunki, jak electro, techno, hip-hop i trap.

Z kolei fanów mrocznego i eksperymentalnego techno ucieszy obecność  Kangding Ra. Producent i performer, którego pierwsze wydawnictwo ukazało się już w 2006 roku, wydał niedawno czwartą, świetną płytę „Solens Arc“ w prestiżowej wytwórni Raster-Noton.

Na Audioriver przyjadą także Dense & Pika – jedno z największych odkryć minionego roku w tanecznej elektronice. Wiele osób nie wie jednak, że duet z Hotflush Recordings tworzą Glimpse i Alex Jones, czyli bardzo doświadczeni producenci, od lat znani słuchaczom muzyki house.

Organizatorzy festiwalu zdradzili, że wśród gwiazd imprezy pojawi się też zespół Bokka, a więc tajemniczy przedstawiciel polskiej sceny. Artyści występują w maskach i mówią o sobie bardzo niewiele – chcą by to muzyka wychodziła na pierwszy plan.

Targi mody niezależnej odbędą się w sobotę, 26 lipca 2014, w godzinach 12-20, natomiast cały festiwal potrwa od 25 do 27 lipca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. Polonistka says:

    No, poprawione ;)

  2. Polonistka says:

    Audiorivera… O matko tego się nie odmienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU