REKLAMA

Poziom Wisły nadal w górę

REKLAMA

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Płocku, od czasu wprowadzenia pogotowia przeciwpowodziowego poziom Wisły w Kępie Polskiej oraz w Wyszogrodzie znacznie się podniósł. W Wyszogrodzie przekroczył stan alarmowy.

PowiązaneTematy

W poniedziałek, 17 lutego o godzinie 5 poziom rzeki w Kępie Polskiej wynosił 487 cm, co oznacza, że podniósł się od piątku o 40 cm. Przypomnijmy, że stan alarmowy dla tego miejsca wynosi 500 cm. W Wyszogrodzie natomiast poziom wody wynosił rano 555 cm, a więc o 49 cm więcej niż w piątek. Tym samym został przekroczony stan alarmowy (dla Wyszogrodu jest on ustalony na poziomie 550 cm).

Lodołamacze, które wczoraj były w okolicach Nowego Duninowa, dzisiaj dotarły do okolic Płocka. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje obecnie w siedmiu gminach powiatu płockiego: Mieście i Gminie Gąbin i Wyszogród, gminach: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów.Jak zapewnia starostwo powiatowe, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w gminach, czyli Ochotnicze Straże Pożarne i pracownicy Zarządzania Kryzysowego, monitorują rzekę w systemie 24-godzinnym. O zagrożeniu poinformowani są również mieszkańcy miejscowości najbardziej zagrożonych zalaniem – Dobrzykowa, Troszyna Polskiego, Juliszewa, Wiączemina Polskiego Wiączemina Nowego i Piotrkowa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU