Powstanie nowy park? Tym razem dla psów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Proszę o rozważenie możliwości stworzenia w mieście parków, stref dla psów” – pisze w swojej interpelacji radny Marcin Flakiewicz. Ratusz nie protestuje, ale… pod pewnymi warunkami.

Na czym takie strefy dla psów miałyby polegać? Chodzi o to, żeby w wyznaczonym i ogrodzonym miejscu właściciele czworonogów mogli bezpiecznie spuścić psa ze smyczy. Zwierzaki mogłyby się wybiegać, a właściciele szkolić je na torze przeszkód, np. drabinkach, huśtawkach, tunelach, płotkach czy obręczach do skoków. Radny Flakiewicz proponuje także nawiązanie współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami, które z uwagi na swoją działalność mogłyby przeprowadzać stosowne szkolenia zwierząt. Oczywiście należałoby zapewnić właściwe utrzymanie czystości, ustawiając specjalne kosze na odchody. Na ogrodzonym terenie miałyby powstać także ławeczki dla właścicieli psów, a zasady pobytu na terenie opisywałby stosowny regulamin.

Ratusz nie mówi “nie”, ale uzależnia powstanie takiego parku od konsultacji społecznych.

“(…)przy planowaniu budżetu na rok 2014, po zapoznaniu się z opinia publiczną w kwestii realizacji projektu, a także wyszukania odpowiedniej lokalizacji pod budowę parku, rozważymy możliwość stworzenia i sfinansowania takiego miejsca, strefy w naszym mieście wyłącznie dla psów” – informuje w odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta Krzysztof Izmajłowicz.

fot.: Park dla psów w Elblągu, facebook.com

fot.: Park dla psów w Elblągu, facebook.com

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy w Płocku jest potrzebny park specjalnie dla psów?

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji