REKLAMA

Powstał telefon wsparcia i pogotowie zakupowe w Płocku

REKLAMA

Telefon wsparcia w czasie kwarantanny oraz pogotowie zakupowe dla seniorów zainicjowały Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej wraz z Wydziałem ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej. W udzielaniu bezpłatnej pomocy wezmą udział płoccy żołnierze.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej uruchomiło telefon wsparcia w czasie kwarantanny. Zaprasza do korzystania z telefonu do duchowego i psychologa. Osoby potrzebujące pomocy psychologicznej mogą dzwonić codziennie w godz. 19-21, tel. 502-513-764. Z kolei osoby, które chciałyby porozmawiać z księdzem, mogą to uczynić w tych samych godzinach, pod numerem telefonu 502-513-894.

– Pomoc jest bezpłatna i świadczona telefonicznie przez osoby wykwalifikowane. Może z niej skorzystać każda osoba, która tego potrzebuje. Osoba korzystająca z pomocy nie przekazuje podczas rozmowy telefonicznej żadnych danych osobowych, a specjaliści świadczący pomoc są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej – podkreśla Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej.

Osobny telefon został uruchomiony dla samotnych seniorów, potrzebujących pomocy w zakupach tel. 505-272-535, czynny codziennie w godz. 10-14. Ten rodzaj pomocy również jest bezpłatny.

Z pomocy wolontariuszy może skorzystać osoba samotna z kręgu osób z tzw. podwyższonej grupy ryzyka w czasie trwania pandemii (np. osoby w podeszłym wieku czy o obniżonej odporności). Pomoc obejmuje niezbędne zakupy (głównie spożywcze oraz lekarstwa).Wolontariuszami są osoby ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej, Fundacji „Cokolwiek uczyniliście” oraz 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku (Wojska Obrony Terytorialnej). Wolontariusze będą zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami podanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Głównymi organizatorami obu akcji są: jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej i Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, przy współpracy z Fundacją „Cokolwiek uczyniliście” w Płocku i 64. Batalionem Lekkiej Piechoty w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU