REKLAMA

Potwierdzono koronawirusa u zawodnika ORLEN Wisła Płock

REKLAMA

Klub SPR Wisła Płock przekazał, że u jednego z zawodników potwierdzono zakażenie koronawirusem. – Dodatni wynik na SARS-CoV-2 wykryto po niedzielnym meczu, który odbył się w ramach rozgrywek PGNiG Superligi – informuje klub.

Jak wyjaśnia SPR Wisła Płock w oświadczeniu, zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów u zarażonego zawodnika, decyzją Komisarza Ligi zawodnicy oraz trenerzy ORLEN Wisły Płock i Grupy Azoty SPR Tarnów zostali poddani kwarantannie.

Na kwarantannę skierowano również sędziów, delegatów oraz inne osoby, które podczas niedzielnego meczu miały bezpośredni kontakt z zakażonym zawodnikiem.– Czwartkowy sparing z drużyną SC DHfK Leipzig został oczywiście odwołany. Najbliższy nasz oficjalny mecz zaplanowany jest na 3 października, więc mamy trochę czasu na unormowanie sytuacji i nie chciałbym na tę chwilę poruszać tematu naszego udziału w Final Four PGNiG Pucharu Polski, który też siłą rzeczy schodzi teraz na drugi plan. Naszym głównym celem jest zadbanie o zdrowie naszych zawodników i pracowników – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

SPR Wisła Płock i Superliga sp. z o.o. pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami Inspektoratów Sanitarnych, a dalsze decyzje, w tym o powrocie do treningów, będą podejmowanie po badaniach osób objętych kwarantanną.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU