Potężna turbina dotarła do Płocka

REKLAMA

Serce nowej elektrowni dotarło wreszcie do Płocka. Ważąca 470 ton turbina gazowa była transportowana Wisłą z Gdańska przez niemal 2 tygodnie. 

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Teraz rozpocznie się kolejny etap transportu. Od dzisiaj do soboty turbina będzie podróżować już ulicami miasta, aż do elektrowni przy ul. Długiej.

PowiązaneTematy

Po przerzuceniu jej na specjalistyczny pojazd, będzie jechać ulicami: Parowa – Szpitalna – Traktowa – Dobrzyńska – Zglenickiego – Łukasiewicza – Długa. Kolumna będzie poruszać się nocami, aby zminimalizować utrudnienia ruchu.

– Transport ponadgabarytowych ładunków odbywał się będzie etapami w poszczególnych dniach tego tygodnia, w godzinach 22-5 – mówi Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego PKN Orlen. – Pierwszy przewóz – turbiny parowej oraz dyfuzora od turbiny gazowej o łącznej masie blisko 500 ton – zaplanowano już dziś, 30 marca. Pozostałe elementy będą sukcesywnie przewożone w kolejnych porach nocnych. Ostatni największy, a zarazem najcięższy element, jakim jest turbina gazowa o wadze 470 ton został zaplanowany do przewiezienia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą pracownicy służby spedycyjnej oraz służby drogowe i policja – tłumaczy Arkadiusz Ciesielski.

Mimo wszystko, apelujemy o ostrożność!

źródło: Urząd Miasta Płocka/PKN Orlen