REKLAMA

Porozumienie ze związkami w Orlenie

REKLAMA

Biuro prasowe PKN Orlen poinformowało, że 15 grudnia w Płocku, podczas negocjacji w sprawie systemu czterobrygadowego, podpisano porozumienie z przedstawicielami pracowników.

PowiązaneTematy

Spotkanie dotyczyło  nie samego wprowadzenia systemu czterobrygadowego – ten zostanie wprowadzony od stycznia 2015 roku –  a ustalenia zasad świadczeń dla pracowników, którzy odejdą właśnie ze względu na mniejszą liczbę brygad. Efektem wczorajszych negocjacji było podpisanie porozumienia przez PKN Orlen oraz wszystkie reprezentatywne organizacje związkowe. Porozumienie to zapewnia pracownikom możliwość otrzymania dodatkowych odpraw, związanych z rozwiązaniem stosunku pracy.

– Kwoty odpraw będą uzależnione m.in. od trybu rozwiązania umowy, wysokości wynagrodzenia i stażu pracy, a maksymalna wysokość odpraw może wynieść 95 tys. złotych – czytamy w komunikacie biura prasowego. – Porozumienie wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez odpowiednie organy związkowe oraz Zarząd PKN Orlen – dodaje koncern.Niezależnie od wynegocjowanego porozumienia, Orlen zobowiązał się do utrzymania po jego wejściu dodatkowych 7 dni wolnych dla pracowników w obszarze produkcji, udzielanych na dotychczasowych zasadach. Omówiono także inne tematy związane z wejściem w życie nowej organizacji pracy, m.in. kwestie wyrównania dodatku zmianowego dla pracowników produkcji itp. Szczegółowy harmonogram i zasady porozumienia mają być podane do publicznej wiadomości po jego wejściu w życie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU