Porażka Wisły Płock

Wisła Płock przegrała mecz ósmej kolejki I Ligi z Chojniczanką Chojnice. To już druga porażka Nafciarzy w tym sezonie.

Choć spotkanie toczone było pod dyktando Wisły, do bramki po raz pierwszy trafili gospodarze. W 19. minucie rzut karny na gol zamienił Tomasz Mikołajczyk. Nafciarze rzucili się do ataku by odrobić straty po tym niespodziewanym trafieniu – bezskutecznie. Na kilka minut przed końcem połowy gospodarze wykorzystali kolejny stały fragment gry. Po dośrodkowaniu piłka obroniona przez Seweryna Kiełpina wróciła pod nogi Daniela Chyły. Napastnik Chojniczanki wykorzystał okazję i dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

Druga połowa meczu nie odmieniła jego losów. Wisła, pomimo wielu prób, nie była w stanie przeprowadzić groźnej akcji. Chojniczanka broniła się całym zespołem, przez co wynik meczu nie uległ zmianie. Druga porażka Nafciarzy w tym sezonie okazała się faktem.

Następny mecz Wisły Płock już w niedzielę, 22 września na Stadionie im. Kazimierza Górskiego. Płocczanie będą podejmować Olimpię Grudziądz. Początek spotkania o 12:15.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock 2:0 (2:0)

1:0 Tomasz Mikołajczyk (19′ rzut karny)
2:0 Daniel Chyła (43′)

Chojniczanka: Rafał Misztal – Daniel Chyła, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk, Robert Bednarek – Tomasz Ostalczyk (63′ Maciej Ropiejko), Jakub Mrozik, Krystian Feciuch, Marcin Orłowski, Paweł Iwanicki (86′ Filipe Godinho) – Tomasz Mikołajczak (80′ Artur Pląskowski).
Wisła: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Marko Radić, Fabian Hiszpański – Krzysztof Janus, Jacek Góralski (70′ Łukasz Sekulski), Bartłomiej Sielewski, Janusz Dziedzic, Tomasz Grudzień (57′ Arkadiusz Mysona) – Marcin Krzywicki (61,’ Bartłomiej Grzelak).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Żółte kartki: Mikołajczak, Feciuch, Chyła – Magdoń, Stefańczyk

Widzów: ok. 2.000 (150 z Płocka)