Polska lepsza w meczu reprezentacji [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20. rozgromiła na płockim stadionie Szwajcarię 4:0. W składzie wystąpił wychowanek Wisły Płock, Fabian Hiszpański.

Spotkanie reprezentacyjne w Płocku było jednym z etapów Turnieju Czterech Narodów, a podopieczny Marcina Kaczmarka grał przez całe 90 minut, zbierając po spotkaniu pozytywne opinie.

Polscy piłkarze tworzyli zdecydowanie lepszą drużynę, nie dając młodzieżówce Szwajcarii żadnych szans na pozytywny wynik. Reprezentacja biało-czerwonych dominowała przez cały mecz, a goście oddali jeden celny strzał – w 60. minucie. Gospodarze z kolei drogę do bramki znajdowali aż czterokrotnie.

Wynik otworzył Michał Nalepa, który wykorzystał pomyłkę Szwajcarów, a kilka chwil później pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łukasz Zwoliński.

Po zmianie stron, sytuacja na boisku nie zmieniła się – Polacy dominowali na murawie, zmuszając rywali do defensywy. Padły też dwa kolejne trafienia – Patryk Mikita trafił do bramki dwukrotnie. Mecz zakończył się pewnym, czterobramkowym zwycięstwem Polaków, którzy dzięki niemu awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają we wtorek w Łęcznej. Polacy zmierzą się z reprezentacją Niemiec.

Polska – Szwajcaria 4:0 (2:0)

1:0 Michał Nalepa 21.
2:0 Łukasz Zwoliński 33. (karny)
3:0 Patryk Mikita 55.
4:0 Patryk Mikita 82.
Polska: 1. Michał Szromnik – 2. Patryk Fryc, 4. Marcin Flis, 5. Michał Nalepa, 3. Fabian Hiszpański – 6. Krystian Nowak (77. 15. Konrad Stępień), 7. Jakub Bąk (87. Patrick Dydko), 8. Szymon Drewniak (46. 17. Michał Rzuchowski), 10. Martin Kobylański, 11. Mariusz Rybicki (63. 14. Dominik Kun) – 9. Łukasz Zwoliński (46. 19. Patryk Mikita).
W rezerwie pozostali: 12. Andrzej Sobieszczyk, 13. Mateusz Długołęcki
Szwajcaria: 1. Ulisse Pelloni – 2. Florent Hadergjonaj, 3. Martin Angha, 4. Olindo Regazzi, 5. Levent Gulen, 6. Oliver Jackle, 7. Numa Lavanchy, 8. Hekuran Kryeziu, 9. Stipe Simunac, 10. Helios Sessolo, 11. Romain Dessarzin.