Polska lepsza w meczu reprezentacji [ZDJĘCIA]

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20. rozgromiła na płockim stadionie Szwajcarię 4:0. W składzie wystąpił wychowanek Wisły Płock, Fabian Hiszpański.

Spotkanie reprezentacyjne w Płocku było jednym z etapów Turnieju Czterech Narodów, a podopieczny Marcina Kaczmarka grał przez całe 90 minut, zbierając po spotkaniu pozytywne opinie.

PowiązaneTematy

Polscy piłkarze tworzyli zdecydowanie lepszą drużynę, nie dając młodzieżówce Szwajcarii żadnych szans na pozytywny wynik. Reprezentacja biało-czerwonych dominowała przez cały mecz, a goście oddali jeden celny strzał – w 60. minucie. Gospodarze z kolei drogę do bramki znajdowali aż czterokrotnie.

Wynik otworzył Michał Nalepa, który wykorzystał pomyłkę Szwajcarów, a kilka chwil później pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łukasz Zwoliński.

Po zmianie stron, sytuacja na boisku nie zmieniła się – Polacy dominowali na murawie, zmuszając rywali do defensywy. Padły też dwa kolejne trafienia – Patryk Mikita trafił do bramki dwukrotnie. Mecz zakończył się pewnym, czterobramkowym zwycięstwem Polaków, którzy dzięki niemu awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają we wtorek w Łęcznej. Polacy zmierzą się z reprezentacją Niemiec.

Polska – Szwajcaria 4:0 (2:0)

1:0 Michał Nalepa 21.
2:0 Łukasz Zwoliński 33. (karny)
3:0 Patryk Mikita 55.
4:0 Patryk Mikita 82.
Polska: 1. Michał Szromnik – 2. Patryk Fryc, 4. Marcin Flis, 5. Michał Nalepa, 3. Fabian Hiszpański – 6. Krystian Nowak (77. 15. Konrad Stępień), 7. Jakub Bąk (87. Patrick Dydko), 8. Szymon Drewniak (46. 17. Michał Rzuchowski), 10. Martin Kobylański, 11. Mariusz Rybicki (63. 14. Dominik Kun) – 9. Łukasz Zwoliński (46. 19. Patryk Mikita).
W rezerwie pozostali: 12. Andrzej Sobieszczyk, 13. Mateusz Długołęcki
Szwajcaria: 1. Ulisse Pelloni – 2. Florent Hadergjonaj, 3. Martin Angha, 4. Olindo Regazzi, 5. Levent Gulen, 6. Oliver Jackle, 7. Numa Lavanchy, 8. Hekuran Kryeziu, 9. Stipe Simunac, 10. Helios Sessolo, 11. Romain Dessarzin.