REKLAMA

Półmaraton Dwóch Mostów z rekordem

REKLAMA

Dokładnie o godz. 8.30 ponad 700 zawodników wystartowało w V Półmaratonie Dwóch Mostów. Na mecie pierwszy zjawił się Kenijczyk, ustanawiając rekord biegu. Drugi był reprezentant Ukrainy.

Rekordowy był nie tylko czas na mecie, ale także temperatura. To właśnie ze względu na zapowiadane upały, biegacze wystartowali o godz. 8.30. W biegu udział brali nie tylko płocczanie, ale także Kenijczycy, Brytyjczycy, Ukraińcy, Białorusini, Belgowie oraz Czesi.

– W tym biegu nie ma przegranych. Każdy, kto ukończy zmagania, jest dla mnie zwycięzcą – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Trasa rozpoczęła się na Starówce, na ulicy Małachowskiego i prowadziła wzdłuż Wisły i po dwóch mostach. Dokładnie 21,97 km. Przed startem wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety: koszulkę, czapkę, worek sportowy, ręcznik. Na trasie rozstawionych było 6 punktów nawadniających.Każdy, kto dotarł do mety, otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy nagrody rzeczowe oraz pieniężne. Wszyscy zainteresowani na bieżąco mogli śledzić przebieg rywalizacji na dużym telebimie ustawionym przed ratuszem. Nowością w tym roku była kontrola antydopingowa. Pierwsze trzy osoby, które dotarły do mety zostały poddane badaniom. 4. lokatę zajął Mariusz Giżyński, rodowity płocczanin.

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU