ADVERTISEMENT

Pół mln euro dla Wisły Płock za występy Recy? Klub stanowczo zaprzecza

ADVERTISEMENT

Niedzielny mecz reprezentacji Polski z drużyną Łotwy budził wiele emocji. I to nie tylko dlatego, że pierwsza połowa znudziła i rozczarowała kibiców, którzy cały mecz oceniają krytycznie. W świat poszła również informacja Macieja Szczęsnego, że Wisła Płock otrzyma 500 tys. euro, jeśli Arkadiusz Reca wystąpi pięciokrotnie w meczach reprezentacji.

„Maciej Szczęsny w studiu TVP zasugerował właśnie, że Wisła Płock po 5 występach Arkadiusza Recy otrzyma od Atalanty 500 tyś euro. @WislaPlockSA jest taka umowa? Arek w tym roku rozegrał 27 minut w 3 meczach dlatego trochę dziwi taka decyzja selekcjonera” – wpisy o takiej lub podobnej treści pojawiły się w mediach społecznościowych jeszcze w trakcie trwania meczu Polska – Łotwa.

Podniosły się głosy, że to skandal oraz że takie sytuacje zdarzały się już wcześniej.

PowiązaneTematy

Tymczasem w poniedziałek klub Wisła Płock odniósł się do tych doniesień.

– Zarząd Wisły Płock informuje, że nie jest upoważniony do ujawniania szczegółów umów transferowych swoich zawodników. Stwierdzamy natomiast stanowczo, że Klub nie otrzymał i nie otrzyma od Atalanty Bergamo środków finansowych z tytułu występów Arkadiusza Recy w reprezentacji Polski. Obecne władze Wisły Płock nigdy w żaden sposób nie podejmowały działań wymuszających grę swoich obecnych lub byłych zawodników w jakichkolwiek reprezentacjach i nie wyobrażają sobie, aby mogło się to stać w przyszłości – podkreśla stanowczo – Zarządu Klubu Wisła Płock S.A.