REKLAMA

Podopieczni Rodzinnych Domów Dziecka mogą wnioskować o stypendia

REKLAMA

Fundacja ORLEN ogłosiła nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego dla uczniów i studentów z Rodzinnych Domów Dziecka lub placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami naukowymi i sportowymi.

Od wielu lat podopieczni Rodzinnych Domów Dziecka lub placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego mogą liczyć na wsparcie Fundacji ORLEN. Program stypendialny jest skierowany do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych, uczniów szkół średnich oraz studentów.

PowiązaneTematy

Wnioski o stypendium mogą składać uczniowie szkół podstawowych, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,5 lub uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci, posiadający średnią powyżej 4,0. Fundacja przyznaje też stypendia sportowe – mogą o nie ubiegać się uczniowie, mający udokumentowane osiągnięcia sportowe oraz odpowiednio wysoką średnią ocen.

Jak podkreśla Katarzyna Różycka, prezes Fundacji ORLEN, organizatorzy mają nadzieję, że stypendia przyznawane przez Fundację pomogą utalentowanej młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka w rozwijaniu pasji i odkrywaniu talentów, będą motywacją do dalszej nauki, a także szkołą zarządzania własnym, uczniowskim budżetem.

– W ubiegłym roku przyznaliśmy w tym programie 122 stypendia. Wierzę, że i w tym nie zabraknie uczniów i studentów, którzy mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami w nauce czy osiągnięciami sportowymi i zdecydują się złożyć wniosek o stypendium – dodaje Katarzyna Różycka.Rekrutacja do programu jest dwuetapowa. Do 4 października br. należy wypełnić formularz on-line:

Do 18 października natomiast należy wysłać formularz tradycyjną pocztą na adres biura Fundacji ORLEN w Warszawie, dołączając dokumenty wymienione w regulaminie programu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie programu.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU