REKLAMA

Podarujmy seniorom radosne święta…

REKLAMA

Powoli zbliżają się święta, w tym roku jednak trudno liczyć na spotkania wigilijne i rozmowy przy stole w szerokim gronie. Sytuacja epidemiczna szczególnie dotyka samotnych seniorów, dlatego Stowarzyszenie AS przygotowuje dla nich świąteczne paczki.

Nadchodzi ten czas, kiedy nasze myśli coraz bardziej i coraz szybciej biegną w kierunku najpiękniejszego dnia w roku – Wigilii Bożego Narodzenia. W tym roku wszystko, także w tym czasie, będzie niestety wyglądało inaczej.

Aby uprzyjemnić ten czas seniorom, Stowarzyszenie AS przygotowuje specjalną akcję.

– Może nie spotkamy się jak co roku w gronie kilkuset osób na naszej wspólnej Wigilii. Może nie uda nam się jak zawsze przeżyć tego święta razem i osobiście, przytulając się do siebie złożyć życzeń, zobaczyć łez wzruszenia, przełamać opłatkiem. Przekazać Wam prezentów. Szkoda. Bo od kilku lat w wyjątkowy sposób celebrujemy ten świąteczny wieczór. Ale mimo trudnej sytuacji, nie chcemy nikogo z naszych seniorów pozostawić w tym czasie z poczuciem opuszczenia. Nie chcemy, by samotność, lęk i smutek zabiły piękno świątecznego czasu – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Stowarzyszenie, jak co roku rozpoczyna zbiórkę środków, które w tym roku chce przeznaczyć na zakup świątecznych prezentów dla seniorów. Pracownicy stowarzyszenia i współpracujący z nim wolontariusze wcielą się w rolę Świętego Mikołaja, dostarczając paczki 500 seniorom do domów wraz ze specjalnymi życzeniami od zarządu i pracowników Stowarzyszenia AS.

Cała akcja ma się odbyć  zgodnie z zasadami bezpieczeństwa chroniącymi seniorów i wolontariuszy.– Wiedzieliśmy, że potrzebna będzie inna organizacja i od wielu miesięcy już się do tego przygotowywaliśmy. Wiedzieliśmy, że nie możemy zostawić naszych seniorów. Pamiętajmy, że to właśnie nasi kochani Seniorzy są w obecnej sytuacji, związanej z pandemią narażeni nie tylko na zakażenie, ale na izolację, osamotnienie, depresję i szereg innych niedogodności – mówi Michał Jaros.

Stowarzyszenie chce, aby seniorzy poczuli magię tych świąt. By wiedzieli, że mimo wszystko jest ktoś, kto o nich pamięta i stara się złagodzić im trudy obecnej sytuacji. Michał Jaros zaznaczył również, że ten dramat, który przeżywają seniorzy zwłaszcza samotni, często jest niewidoczny, bo rozgrywa się w czterech ścianach domu.

– To właśnie takim osobom, jak nasza pani Basia… samotnym, zagubionym i wystraszonym dedykujemy naszą, świąteczną akcję i mamy nadzieję, że razem z wami znowu sprawimy, że samotność zostanie zapomniana. Nie pozwólmy pandemii zabrać nam świąt. Bądźmy razem!– mówi Michał Jaros.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie internetowej Wspieram.to.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU