REKLAMA

Podarujmy seniorom radosne święta…

REKLAMA

Powoli zbliżają się święta, w tym roku jednak trudno liczyć na spotkania wigilijne i rozmowy przy stole w szerokim gronie. Sytuacja epidemiczna szczególnie dotyka samotnych seniorów, dlatego Stowarzyszenie AS przygotowuje dla nich świąteczne paczki.

Nadchodzi ten czas, kiedy nasze myśli coraz bardziej i coraz szybciej biegną w kierunku najpiękniejszego dnia w roku – Wigilii Bożego Narodzenia. W tym roku wszystko, także w tym czasie, będzie niestety wyglądało inaczej.

Aby uprzyjemnić ten czas seniorom, Stowarzyszenie AS przygotowuje specjalną akcję.

– Może nie spotkamy się jak co roku w gronie kilkuset osób na naszej wspólnej Wigilii. Może nie uda nam się jak zawsze przeżyć tego święta razem i osobiście, przytulając się do siebie złożyć życzeń, zobaczyć łez wzruszenia, przełamać opłatkiem. Przekazać Wam prezentów. Szkoda. Bo od kilku lat w wyjątkowy sposób celebrujemy ten świąteczny wieczór. Ale mimo trudnej sytuacji, nie chcemy nikogo z naszych seniorów pozostawić w tym czasie z poczuciem opuszczenia. Nie chcemy, by samotność, lęk i smutek zabiły piękno świątecznego czasu – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Stowarzyszenie, jak co roku rozpoczyna zbiórkę środków, które w tym roku chce przeznaczyć na zakup świątecznych prezentów dla seniorów. Pracownicy stowarzyszenia i współpracujący z nim wolontariusze wcielą się w rolę Świętego Mikołaja, dostarczając paczki 500 seniorom do domów wraz ze specjalnymi życzeniami od zarządu i pracowników Stowarzyszenia AS.

Cała akcja ma się odbyć  zgodnie z zasadami bezpieczeństwa chroniącymi seniorów i wolontariuszy.– Wiedzieliśmy, że potrzebna będzie inna organizacja i od wielu miesięcy już się do tego przygotowywaliśmy. Wiedzieliśmy, że nie możemy zostawić naszych seniorów. Pamiętajmy, że to właśnie nasi kochani Seniorzy są w obecnej sytuacji, związanej z pandemią narażeni nie tylko na zakażenie, ale na izolację, osamotnienie, depresję i szereg innych niedogodności – mówi Michał Jaros.

Stowarzyszenie chce, aby seniorzy poczuli magię tych świąt. By wiedzieli, że mimo wszystko jest ktoś, kto o nich pamięta i stara się złagodzić im trudy obecnej sytuacji. Michał Jaros zaznaczył również, że ten dramat, który przeżywają seniorzy zwłaszcza samotni, często jest niewidoczny, bo rozgrywa się w czterech ścianach domu.

– To właśnie takim osobom, jak nasza pani Basia… samotnym, zagubionym i wystraszonym dedykujemy naszą, świąteczną akcję i mamy nadzieję, że razem z wami znowu sprawimy, że samotność zostanie zapomniana. Nie pozwólmy pandemii zabrać nam świąt. Bądźmy razem!– mówi Michał Jaros.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie internetowej Wspieram.to.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU