Pociągi specjalnie pod kolor płockiego dworca [PRIMA-APRILIS]

REKLAMA

Mamy jeden z najnowocześniejszych dworców kolejowych w Polsce  – czy to wystarczy, aby PKP ujednoliciła kolor swojego taboru?

PKP Koleje Mazowieckie ogłosiło przetarg na rebranding taboru. Wcześniej, w styczniu bieżącego roku, ogłoszono konkurs na nowy logotyp i kolorystykę, z zastrzeżeniem, że musi być kompatybilny z jednym z 9 nowych dworców na Mazowszu. Czy wygrał Płock?

PowiązaneTematy

– Czekałem w środę na szynobus do Sierpca, gdy na tor podjechał nowoczesny pociąg. Co prawda wiem, że od dzisiaj zaczynają kursować szybkie koleje, ale są zupełnie niedopasowane do kolorystyki płockiego dworca – mówi pan Marian, który koleją jeździ codziennie. – Postanowiłem podejść i obejrzeć tę maszynę, ponieważ jestem wielkim fanem kolejnictwa. Maszynista wysiadł z pociągu i rozmawiał z jednym z pracowników dworca – opowiadał pan Marian.

Według relacji sierpczanina, Pendolino ma zmienić kolor. Nasz czytelnik dowiedział się, że Pendolino ma teraz przyjąć kolory… płockiego dworca. – Podobno płocki dworzec ma tak piękne barwy, że postanowiono przemalować najszybszy pociąg w Polsce w jego kolory – dodał pan Marian.

Czy tak będzie w rzeczywistości? Dowiemy się już wkrótce. Wyniku przetargu mają zostać ogłoszone jutro.