REKLAMA

Pochodzący z powiatu płockiego pływak odnosi sukcesy w Polsce

REKLAMA
Fot. arch. pryw. Tymoteusza Jóźwiaka

Tymoteusz Jóźwiak był zawodnikiem SWIM Płock, o którym pisaliśmy wielokrotnie kilka lat temu, gdy jako młody zawodnik zwyciężał na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Co dzieje się u tego bardzo utalentowanego pływaka?

Minęło już trochę czasu od kiedy pojawiały się na naszych łamach informacje o Tymku, ale ten czas młody zawodnik spożytkował na ciężką pracę, która przyniosła dużo sukcesów. Tymek od 2020 roku trenuje w klubie MKS Jedynka Łódź, ale nadal często realizuje swój plan treningowy na płockim basenie. W Płocku Tymek ma wielu fanów i ciągle jest mieszkańcem powiatu płockiego, dlatego warto wspomnieć o jego tegorocznych sukcesach.

PowiązaneTematy

W grudniu tego roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, na których Tymoteusz zdobył aż 6 medali i ustanowił nowy Rekord Polski na 100 metrów stylem motylkowym z czasem 55.56 sek. Dwukrotnie stawał na najwyższym podium, zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych na swoim koronnym dystansie 100 i 200 metrów stylem motylkowym. Poza tym, zdobył również jeden srebrny i trzy brązowe medale w pozostałych konkurencjach.

Niespotykany wyczyn młodego pływaka z Płocka

Świetnie zaprezentował się także w tym roku podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych organizowanych na początku lipca, gdzie został czterokrotnym Mistrzem Polski, wygrywając na basenie olimpijskim w Olsztynie w konkurencjach 100 i 200 metrów stylem motylkowym oraz 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Była to jego główna impreza w tym sezonie.

W historii płockiego pływania, Tymoteusz jest już dzisiaj jednym z najbardziej utytułowanych zawodników, a podkreślmy, że ma zaledwie 14 lat. Należy dodać, że w listopadzie br., na zaproszenie słynnego amerykańskiego klubu pływackiego Mission Viejo Nadadores, Tymek miał okazję przez trzy tygodnie trenować z najlepszymi pływakami trenerami na świecie, w klubie o ogromnych tradycjach olimpijskich. Zrobił też świetne wrażenie na trenerach, którzy zaprosili go do dalszej współpracy.Siedem medali i puchar dla młodego płocczanina

Pływanie i sport jest od zawsze wielką pasją Tymka, choć nie jest to łatwy sport, bo wymaga żelaznej dyscypliny i systematyczności. To kilka godzin ciężkich treningów każdego dnia, zaczynających się od 6 rano. Tymoteusz już wielokrotnie pokazał, jak bardzo kocha ten sport i jak potrafi realizować swoje cele. Obecnie na co dzień trenuje w łódzkim klubie MKS Jedynka Łódź.

Jeśli chcecie obserwować dokonania Tymka, możecie śledzić jego profil na Instagramie: https://www.instagram.com/_jozwiakkk_.

Tymkowi gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Fot. arch. pryw. Tymoteusza Jóźwiaka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU