REKLAMA

Niespotykany wyczyn młodego pływaka z Płocka

REKLAMA

Drugi weekend czerwca był wyjątkowo udany dla klubu PSM SWIM Płock. Tymoteusz Jóźwiak zdobył po raz drugi Puchar OMDO, jako jedyny w historii płocczanin. 11-latek wywalczył też 3 złote medale na zawodach w Wieliczce.

8 i 9 czerwca był wyjątkowo intensywnym weekendem dla pływaków klubu PSP SWIM Płock. W sobotę Tymoteusz i Marcel Jóźwiak startowali w Wielkim Finale zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” – OMDO organizowanych na Pływalni Olimpijskiej „Warszawianka”. Cykl zmagań sportowych OMDO składał się z pięciu ogólnopolskich eliminacji, organizowanych od października do maja, a zakończonych Wielkim Finałem.

Tymoteusz Jóźwiak po raz drugi z rzędu wygrał cały cykl zwodów OMDO. W klasyfikacji generalnej zdobył 2741 punktów i wyprzedził drugiego zawodnika o ponad 150 punktów. Tymek jest jedynym zawodnikiem z powiatu płockiego, któremu udało się zdobyć Puchar OMDO i co istotne, udało mu się to dwa razy z rzędu.

11-latek ustanowił swój nowy rekord życiowy na długim basenie na 100 m stylem dowolnym – 1:03.43 sek. Dwa lata młodszy brat Tymka, Marcel, w klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce, tracąc do trzeciego zawodnika 45 punktów.W niedzielę zawodnicy klubu PSP SWIM Płock startowali w finale Zawodów o Puchar Solnego Miasta 2019 w Wieliczce. Zawodnik płockiego klubu na krótkim basenie (25 m) zdobył 3 złote medale oraz zwyciężył w klasyfikacji generalnej zawodów z przewagą ponad 200 punktów. Za zwycięstwo otrzymał puchar z soli, przygotowany przez miejscowych artystów.

Czasy uzyskane przez Tymoteusza Jóźwiaka klasyfikują go w tym roku na pierwszym miejscu wśród 11-latków w Polsce (50 m dowolny – 28.92 sek, 50 m motyl – 30.90 sek, 50 m grzbiet – 33.29 sek). Marcel wywalczył 6. miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2010 oraz pobił swoje rekordy życiowe. W zawodach w Wieliczce łącznie wzięło udział prawie 600 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Wanda says:

  To moje kochane Wnuki!!!

 2. Klementyna says:

  W państwa artykuł wkradł się chochlik prawdopodobnie, porównując czasy zamieszczone w tekście artykułu, a te zamieszczone w wynikach na oficjalnej stronie zawodów Solnego Miasta, zachodzi pewna różnica. Pozdrawiam
  50m grzbietowym- 33.29s
  3s to jednak dość spora pomyłka czasowa w pływaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU