Pobiegli Wilczym Tropem

3 marca w Radotkach odbyła się 7. edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

W niedzielę od samego rana w Radotkach, na terenie Osady Młynarza, trwało wydawanie pakietów startowych dla zawodników biegu na dystansie 5 km oraz marszu Nordic Walking na dystansie 5 km.

Najpierw jednak odbył się bieg rodzinny na dystansie 1963 metrów. Bieg główny oraz marsz Nordic Walking wystartował równo w południe. Ogółem w biegu wzięło udział blisko 300 zawodników.

Pierwsze miejsce zajął Przemysław Obara, reprezentujący klub Zabiegani Dobrowolscy z Płocka, z czasem 0:17:15. Tuż za nim uplasował się Artur Kamiński z klubu Płock Biega No Age Limit, osiągając czas 0:17:31. Trzecie miejsce na podium należało do Marka Zycha, reprezentujący klub TKKF PŁOCK z Brudzenia Dużego, a osiągnął on czas 0:17:49.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął klub Zabiegani Dobrowolscy (Przemysław Obara, Michał Ruciński, Paweł Wojtczak, Małgorzata Daszkiewicz), drugie – TKKF Płock (Marek Zych, Przemysław Giżyński, Marcin Stańczak, Monika Brulińska, Darek Szulborski, Paweł Nawrocki), a trzecie Sokół Bodzanów (Krzysztof Domeradzki, Michał Szmulewicz, Paweł Bronowski, Martyna Milewska, Piotr Szmulewicz).