REKLAMA
REKLAMA

Pobiegli w swetrach wśród zwierząt

REKLAMA

Drugi „Bieg w swetrze” odbył się w nietypowej scenerii płockiego ogrodu zoologicznego. Było nie tylko sportowo, ale i kolorowo, no i przede wszystkim wesoło.

W sobotę, 5 stycznia, na starcie  drugiej edycji „Biegu w swetrze” stawili się kolorowi i weseli zawodnicy. Po wspólnej rozgrzewce i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, biegacze ruszyli w 3-kilometrowy bieg, każdy w swoim tempie. Tu bowiem liczył się przede wszystkim zapał, dobry humor, no i kreatywność przebrania.

Nietypowy bieg w kolorowych swetrachPowiązaneTematy

Przypomnijmy, że pomysłodawcą biegu jest Marcin Radomski, który już po raz trzeci podjął się organizacji tego wydarzenia. Poprzednie edycje odbyły się w Parku Północnym w listopadzie 2016 roku oraz w marcu 2018 r. Celem tej imprezy jest zachęcenie mieszkańców do podjęcia aktywności fizycznej, ale również zarówno integracja, jak i świetna zabawa.

– Sweter symbolizuje, że bieganie czy inne aktywności są dla każdego „Kowalskiego” – wystarczy wstać z kanapy i ruszyć przed siebie – tłumaczą organizatorzy.

Projekt zrealizowano ze środków Fundusz Grantowy dla Płocka. Partnerzy i Sponsorzy: Biegam w Sfetsze, Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku, Fundacja Szybciej Wyżej Dalej, Coca Cola, Restauracja Krepsiaki, Gabinet Rehabilitacji Fizjo Active Beata Guzowska, Pizzeria Festa Italiana.