REKLAMA

Pobiegli dwoma mostami

REKLAMA

W niedzielę płockie mosty zamieniły się w trasy biegowe. Zawodnicy od rana pojawili się na Starym Rynku, by – po obowiązkowej rozgrzewce – ruszyć do wyzwania. Jedni chcieli zająć miejsca na podium, inni pobić swój własny rekord, a jeszcze inni po prostu dobiec do mety w regulaminowym czasie.

10 września odbył się 6. Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku. Biegacze wystartowali ze Starego Rynku, następnie pobiegli przez pl. Narutowicza do ul. Mostowej, przez Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego, ul. Kolejową, Rondo Lajourdie, teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego, Most Solidarności, Grabówkę, ul. Norbertańską i ponownie tą samą trasą, kończąc na Starym Rynku. Długość trasy wynosiła dokładnie 21.097,5 m, na którą składały się: dobieg do pierwszego mostu 1 km, dwie pętle po 9, 5 km każda i dobieg do mety 1, 0975 km. Trasę biegu stanowiły w 65% nawierzchnia asfaltowa, 20% płyt betonowych, 10% ścieżki nieutwardzone i 5% kostka brukowa.

Zawodników obowiązywał limit czasowy pokonania trasy, który wynosił 3 godziny.

PowiązaneTematy

Pierwszy na mecie półmaratonu pojawił się Tomasz Grycko z Władysławowa, któremu przebiegnięcie całej trasy zajęło nieco ponad 1 godz. i 6 min. Wśród płocczan wystartowali biegacze z różnych klubów, radni miejscy, a nawet prezydent Płocka. Najlepszy czas z mieszkańców miał Artur Kamiński (1 godz. 16 min. 16 sek.), natomiast z pań – Agnieszka Budek (1 godz. 30 min. 6 sek.).

Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli bieg!