REKLAMA

Płockie tancerki mistrzyniami!

REKLAMA

O ogromnym sukcesie mogą mówić tancerki z Zespołu Cheerleaders Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku „Impresja”. Z VII Mistrzostw Polski Cheerleaders w Łochowie wróciły z medalami, w tym za pierwsze miejsca.

Płockie tancerki z „Impresji” mają na swoim koncie coraz więcej sukcesów. W listopadzie pisaliśmy o trzecim miejscu na Mistrzostwach Świata Cheerleadingu w Bangkoku cheerleaderek z grupy Impact, będącej częścią „Impresji”. Teraz, w trakcie VII Mistrzostw Polski Cheerleaders, które odbyły się 15 i 16 marca w Łochowie, płockie zawodniczki również wróciły z medalami.

W trakcie mistrzostw wystąpiły grupy i duety z Zespołu Cheerleaders SWPW – Impresja, rywalizując z ponad 1000 tancerek z całej Polski. Zawody rozgrywały się w 3 dywizjach: cheer, cheer dance i pom dance, a każda z nich w 3 kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i senior. Płocczanki startowały w dywizjach pom dance i cheer dance. Zawody odbywały się nie tylko w kategorii zespołów, ale i duetów.

W kategorii Duety cheerleaderki przywiozły medale:
1. Aleksandra Jakubowska, Joanna Jagodzińska – Cheer Dance, Senior – III Miejsce
2. Adrianna Sylwestrzak, Martyna Dembkowska – Cheer Dance, Junior – I Miejsce
3. Maja Borowska, Zuzanna Żuk – Cheer Dance, Junior – II Miejsce
4. Kinga Miaśkiewicz, Klaudia Sztuczka – Cheer Dance, Junior – V Miejsce.

Wysokie miejsca płocczanki zajęły również w kategorii Zespoły.
Impact – Dywizja Cheer Dance, Senior- I Miejsce
Impreska – Dywizja Cheer Dance, Junior – II Miejsce
Impuls -Dywizja Pom Dance, Senior – V Miejsce.

– To były najcięższe zawody w jakich wzięliśmy udział – powiedziała Katarzyna Sylwestrzak, trener zespołu. – Dwa dni od godz. 7 do 23 spędziliśmy na hali w Łochowie. Każda z grup miała w swojej kategorii po 12-16 rywali. Kiedy wytypowane duety i zespoły musiały zatańczyć w finale o godz. 22, to było mega wyzwanie dla ciała i ducha. Ale moje tancerki to twarde sztuki i nie dały się zmęczeniu. Konkurencja w tym roku była duża. Sporo nowych bardzo dobrych zespołów. Poziom wysoki i wyrównany – podsumowała trenerka mistrzyń.Dziewczęta do zawodów trenowały już od października, oczywiście oprócz grupy Impact, która w listopadzie startowała w Mistrzostwach Świata w Bangkoku. – Układy na te Mistrzostwa zbudowałyśmy dopiero w styczniu – mówi Katarzyna Sylwestrzak. – Dodatkowo dziewczęta tańczyły na meczach piłki ręcznej w Orlen Arenie i w Kutnie na meczach koszykówki. Ale widocznie służy im takie tempo życia, bo ze wszystkim świetnie sobie poradziły – mówi z dumą.

Stroje dziewczętom uszyła firma Mordex z Płocka, a finansowo wsparło je Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA, które również otrzymało na ten cel dotację z Ratusza w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Organizacja szkolenia sportowego oraz udział we współzawodnictwie sportowym w zakresie tańca sportowego” w wysokości 3  tysięcy zł.

Zespół Cheerleaders SWPW w Płocku Impresja powstał w 2002 roku. Należy do niego 9 grup dziewcząt w wieku od 5-25 lat. Choreografem zespołu jest mgr Katarzyna Sylwestrzak, trener i sędzia cheerleaders (I kat.). Trenerem najmłodszych grup jest Andżelika Arciszewska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU