REKLAMA

Płockie lotnisko ożyło. Wkrótce kolejne wydarzenie

REKLAMA

Za dwa tygodnie na lotnisku w Płocku odbędzie się organizowany przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej „Zlot Samolotowy”. Podczas wydarzenia będzie okazja zobaczyć samoloty z całej Polski, nie zabraknie też innych atrakcji.

12 sierpnia w godzinach od 11 do 17 zaplanowano „Zlot Samolotowy” w Płocku. Imprezę organizuje Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Na wydarzenie ściągnąć mają lotnicy z całej Polski – jest szansa, że pojawią się nawet zabytkowe samoloty. Nie zabraknie również akrobacji na paralotni w wykonaniu Mistrza Świata Wojciecha Bógdała.

Na imprezie będzie można zobaczyć treningi akrobacyjne na samolotach ZLIN 526F oraz Carbon Cub. Samoloty, które pojawią się na zlocie, będą do obejrzenia nie tylko w powietrzu, ale też na ziemi. Wyjątkowych wrażeń dostarczy Grupa SkyMagic, która pokaże swoje umiejętności w skokach spadochronowych.

Dla zainteresowanych szkoleniem lotniczym, zostaną zorganizowane loty zapoznawcze nad miastem. Na płycie lotniska prezentować się będą sekcje Aeroklubu wraz ze swoim sprzętem oraz zaprzyjaźnione kluby, stowarzyszenia i sponsorzy.

Podczas wydarzenia na lotnisku zostanie ustawiona strzelnica, gdzie będzie można spróbować swoich sił z bronią pneumatyczną. Na zlocie pojawią się również pojazdy militarne Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych i Militarnych WISŁA.Organizatorzy zachęcają do przybycia na lotnisko całymi rodzinami. Oprócz darmowych atrakcji, zostanie przygotowana specjalna „strefa piknikowa” – znajdzie się tam miejsce, by rozłożyć własne koce, jedzenie i skorzystać z zabaw na świeżym powietrzu.

Patronem medialnym wydarzenia jest PetroNews.

Tłumy na dniu otwartym w płockim aeroklubie

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU