REKLAMA

Tłumy na dniu otwartym w płockim aeroklubie

REKLAMA

Zazwyczaj spokojne lotnisko w Płocku zapełniło się samolotami małymi i dużymi, stoiskami i odwiedzającymi to wydarzenie. W niedzielę Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprosił na Dzień Otwarty.

8 lipca na płycie lotniska mogliśmy dokładnie obejrzeć samoloty, szybowce, motolotnie oraz motoparalotnie, które zazwyczaj widzimy tylko z oddali, na płockim niebie. Miłośnicy latania mogli również zapoznać się z wystawionym sprzętem czy porozmawiać z instruktorami i pilotami.

Pamiątką z tego dnia mogło być zdjęcie zrobione w samolocie lub szybowcu. Uczestnicy dnia otwartego rozmawiali z Mistrzami Świata – Wojtkiem Bógdałem (motoparalotnia) i Wojciechem Krzywińskim (modele kosmiczne).

Nie zabrakło pokazu pilotażu samolotu, skoków spadochronowych czy pokazu pilotażu motoparalotni w wykonaniu aktualnego Mistrza Świata.Oprócz typowo lotniczych pokazów, goście mogli skorzystać z atrakcji piknikowych – strefy gastronomicznej, pokazu sztuk walki i leżaków, z których wygodnie było oglądać podniebne akrobacje.

Kolejną porcję pozytywnych emocji płocki Aeroklub zagwarantuje już niebawem, zapraszając wszystkich na zlot samolotowy, który odbędzie się 12 sierpnia.

Za pomoc w organizacji Dnia Otwartego AZM dziękuje Partnerom: Grupie SkyMagic, Stowarzyszeniu Wiarus, Związkowi Polskich Spadochroniarzy IX oddział w Płocku, firmie Triomed, Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku Trzepowie oraz Sponsorom: PKN ORLEN, Warter Fuels, Urządowi Miasta Płock, Komunikacji Miejskiej w Płocku, firmom Agpress i Peklimar a także wszystkim patronom medialnym, w tym PetroNews.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU