REKLAMA

Płocka drużyna plażowej piłki ręcznej wywalczyła podium w Superpucharze Polski

REKLAMA

W miniony weekend odbył się turniej o pierwszy Superpuchar Polski w plażowej piłce ręcznej. W rywalizacji wzięła udział między innymi drużyna BHT Petra Płock. Nasi zawodnicy wywalczyli 3. miejsce.

18 i 19 stycznia br. w Warszawie rozegrano historyczny pierwszy turniej o Superpuchar Polski w piłce ręcznej plażowej. Zespół z Płocka zajął 3. miejsce, pokonując w ostatnim spotkaniu drużynę BHT Damy Radę Inowrocław 2:1.

Drużyna BHT Petry Płock sobotnie zmagania grupowe zakończyła na drugim miejscu. Wygrywając 2:0 z zespołem z Inowrocławia i 2:1 z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. W grupie lepsi okazali się jedynie Mistrzowie Polski z Gdańska, którzy pokonali BHT Petrę 2:1.

Drugi dzień rozgrywek płocczanie rozpoczęli od półfinałowego starcia z wicemistrzami z Piotrkowa Trybunalskiego. Po kiepskim początku spotkania i przegranym pierwszym secie, po przerwie płocczanie poprawili swoją skuteczność i doprowadzili do shoot-outów.fot. materiały prasowe

W ostatniej serii rzutów zespół Petry nie wykorzystał szansy na wygraną, przy próbie oddania rzutu za jeden punkt i ostatecznie przegrał z zawodnikami z Piotrkowa Trybunalskiego.

– Niewiele zabrakło, żebyśmy rozstrzygnęli półfinał na swoją korzyść, ale taki jest sport i nie załamujemy się. Jesteśmy zadowoleni z trzeciego miejsca i cennego doświadczenia, które zebraliśmy w turnieju. Bardzo dobrze do drużyny wkomponował się nasz nowy bramkarz Cezary Marciniak oraz młodsi zawodnicy – komentował występ Petry w Superpucharze Polski Marcin Miedziński.

W zespole Petry swój debiut zanotował wychowanek SPR Wisła Płock Cezary Marciniak, który stanowić będzie mocny punkt drużyny w zbliżającym się sezonie Mistrzostw Polski.

fot. materiały prasowe

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU