Płocka Debata Oxfordzka we Włodkowicu

REKLAMA

W czwartek, 25 kwietnia, odbyła się Płocka Debata Oxfordzka. W Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica spotkały się reprezentacje ośmiu szkół, które wzięły udział w dyskusji. Stawką był tytuł „Mistrza debatowania” i wycieczka do Europarlamentu.

Do Włodkowica przybyli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Edukacji, LO „Profesor”, VII LO, III LO, LO Stowarzyszenia Oświatowców Polskich, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Jagiellonki i Małachowianki. W pierwszym etapie odbyły się cztery dyskusje, a o doborze par decydowało losowanie. Tematy debaty dotyczyły Unii Europejskiej. Dwie drużyny, które zebrały największą liczbę punktów, zmierzyły się w debacie finałowej. Uczestników oceniała Loża Ekspertów, w skład której wchodzili przedstawiciele Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, Urzędu Miasta Płocka i Tygodnika Płockiego. Głosowała także zebrana publiczność.

PowiązaneTematy

„Mistrzami debatowania” zostali uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęła młodzież z Jagiellonki, trzecie – reprezentacja III LO.

– Jestem przekonany, że Debata Oxfordzka już na stałe wpisała się w kalendarz płockich imprez edukacyjnych – gratulował Marek Bębenista, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury.Wszystkie drużyny, które stanęły na podium w nagrodę pojadą na wycieczkę do Europarlamentu.