Płock Orlen Polish Open zakończony

REKLAMA

19. turniej Plock Orlen Polish Open przeszedł już do historii. W sobotę odbył się turniej  finałowy mężczyzn. Wzięli w nim udział pięciokrotny triumfator Orlen Polish Open, Tadeusz Kruszelnicki i zajmujący 11. miejsce w światowym rankingu, Francuz Frederic Cattaneo. To nie był łatwy bój dla Polaka. 

Zawodnicy przez półfinały przeszli bez większych problemów. Kruszelnicki pokonał m.in. wyżej notowanego od siebie Marca McCarrrola, a francuski zawodnik Davida Philipsona z Wielkiej Brytanii. Finał mężczyzn zapowiadał się więc niezwykle emocjonująco.

PowiązaneTematy

Bój o puchar nie był łatwy dla Tadeusza Kruszelnickiego. Wyżej notowany przeciwnik był ewidentnie lepszy. Choć Polakowi nie sposób odmówić zaangażowania i walki, to  finał nie układał się po jego myśli. Kruszelnicki był zdecydowanie gorszy zarówno w pierwszej części starcia (zakończyło się ono wynikiem 6:2 dla Francuza), jak i w drugiej (także 6:2).

Frederic Cattaneo został zwycięzcą sobotniego finału mężczyzn, triumfował on też w deblu – wystąpił w parze z Martinem Legnerem.

W piątek poznaliśmy również rozstrzygnięcia turnieju kobiet. Najlepszą zawodniczką okazała się Amerykanka Emmy Kaiser, która pokonała niemiecką uczestniczkę zawodów Biancę Osterer 6:1  i 6:2, zaś w deblu po złoto sięgnęła niemiecko-francuska para Ostener/Schoenn.